REKLAMA

Elektrotim patrzy z optymizmem na II półr.. Trwają prace nad portfelem zamówień

2023-09-21 13:00
publikacja
2023-09-21 13:00

Elektrotim patrzy z optymizmem na drugie półrocze. Zarząd pracuje nad uzupełnieniem portfela zamówień na drugie półrocze 2024 r. i zbudowanie portfela na rok 2025 - poinformował prezes Artur Więznowski podczas wideokonferencji.

Elektrotim patrzy z optymizmem na II półr.. Trwają prace nad portfelem zamówień
Elektrotim patrzy z optymizmem na II półr.. Trwają prace nad portfelem zamówień
fot. Krystian Maj / / FORUM

"Jest dalej perspektywa wzrostów dla spółki, jeżeli popatrzymy przez te wszystkie programy i dołożymy sobie energetykę jądrową i odbudowę Ukrainy, widzimy, że tam się pojawiają już w tej chwili firmy francuskie, niemieckie. Widzimy zwiększoną aktywność. Czekamy na polskie instrumentarium. Z tymi potencjałami, jakie daje energetyka jądrowa i odbudowa Ukrainy, plus to, co się dzieje na rynku polskim, to zarząd ma apetyt na dalszy wzrost” – powiedział prezes Artur Więznowski.

"Potwierdzamy schemat sezonowości, czyli zarząd patrzy z optymizmem na drugie półrocze. W tej chwili pracujemy nad uzupełnieniem portfela na drugie półrocze 2024 i w dużej mierze zbudowanie portfela na rok 2025” – dodał.

Bieżące plany i cele operacyjne spółki to m.in. kontynuacja projektów zwiększających bezpieczeństwo Polski, kontynuacja trendu wzrostowego w obszarze dystrybucji oraz zwiększenie synergii między pionami Grupy Elektrotim.

W ocenie prezesa, zmiana skali działalności Elektrotimu ma charakter trwały i działa według innych parametrów ekonomiczno-finansowych niż dwa czy trzy lata temu.

"Prowadzimy w grupie kapitałowej około 230 projektów” – powiedział.

Prezes dodał, że zarząd podtrzymuje deklaracje co do polityki dywidendowej. Spółka wypłaciła dywidendę za 2022 r. w wysokości 1,5 zł na akcję w lipcu 2023 r.

Przychody spółki Elektrotim w pierwszym półroczu 2023 r. wyniosły 213,5 mln zł, a wynik netto ok. 19 mln zł.

"Istotny wzrost w przychodach Elektrotim zanotował we wszystkich pionach, w których prowadzi działalność” – dodał Artur Więznowski.

Portfel zamówień Elektrotim na koniec czerwca 2023 r. wzrósł do 568 mln zł.

Jak podała spółka w prezentacji, najważniejsze kontrakty w portfelu to: umowa na budowę podstacji trakcyjnych z PKP Energetyka na łączną kwotę 78,5 mln zł netto, budowa stacji dla PGE Dystrybucja na kwotę 22 mln zł netto, budowa linii światłowodowej dla Skarbu Państwa na kwotę 15 mln zł netto, rozbudowa stacji dla Tauron Dystrybucja na kwotę 15 mln zł netto. (PAP Biznes)

kap/ doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki