REKLAMA
JUŻ JUTRO

Elektrotim liczy, że wyniki w '16 zbliżą się do tych z '15 (popr.)

2016-02-26 11:15
publikacja
2016-02-26 11:15

# W trzecim akapicie wartość portfela zamówień dotyczy początku lutego, a nie stycznia, jak podaliśmy wcześniej. #

Elektrotim liczy, że w tym roku uda mu się zbliżyć do wyników z roku 2015. Spółka, jak co roku, powinna podzielić się zyskiem z akcjonariuszami - wynika z wypowiedzi Andrzeja Diakuna, prezesa spółki.

"Jeśli chodzi o rok bieżący, to marzymy o tym, by zbliżyć się do wyników z 2015 r., nie sądzę by były lepsze. Wskazują na to takie czynniki, jak zakończona perspektywa unijna, czy zmiana rządzących, która powoduje pewną niepewność w gospodarce. Dlatego nie sadzę, by był to rok spektakularnych wzrostów. Pieniądze lubią spokój, a biznes przewidywalność" - powiedział podczas konferencji prasowej Diakun.

Na początku lutego portfel zamówień grupy wynosił ok. 243 mln zł wobec blisko 300 mln zł przed rokiem.

W 2015 r. grupa Elektrotimu wypracowała 353 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o ok. 80 proc. Zysk operacyjny zwiększył się do 25 mln zł z 2,5 mln zł, a zysk netto urósł do 20,3 mln zł z 1,1 mln zł.

"Wynik był zgodny z naszymi oczekiwaniami, może nieco lepszy. Skonsolidowany zysk netto wyniósł ok. 20 mln zł, ale robiliśmy pewne rezerwy i odpisy w związku z roszczeniami niektórych klientów. Naszym zdaniem są one nieuzasadnione. Te rezerwy mogą zostać rozwiązane albo jeszcze w wynikach za rok ubiegły, albo za I kwartał tego roku" - powiedział prezes.

Pytany o dywidendę za 2015 r., prezes odpowiedział: "Patrząc historycznie zawsze płaciliśmy dywidendę".

Z zysku za 2014 rok Elektrotim wypłacił 0,6 zł dywidendy na akcję, czyli łącznie 5,99 mln zł. Rok wcześniej na dywidendę trafiło 7,49 mln zł, co dało 0,75 zł dywidendy na akcję.

Pod koniec zeszłego roku do grupy Elektrotimu dołączyła spółka Eltrako. Prezes poinformował, że zarząd myśli o dalszych akwizycjach.

"Cały czas szukamy szansy. Mamy pieniądze, teraz czekamy na dobre okazje" - powiedział.

Grupa myśli też o wyjściu za granicę.

"Szukamy sposobu na funkcjonowanie i sprzedaż usług za granicą, ale nie jest to łatwe zadanie" - dodał Diakun.

Elektrotim podtrzymuje plan wprowadzenia na giełdę spółki zależnej Procom System, specjalizującej się w automatyce przemysłowej.

"Procom miał w zeszłym roku ok. 50 mln zł przychodów i 5 mln zł zysku operacyjnego, był "na styk" co do parametrów, które pozwalałyby na IPO i wejście na giełdę. Procom rozwija się organicznie i jednym z naszych celów jest uwiarygodnienie jego wyceny. Wprowadzenie tego podmiotu na giełdę lepiej odzwierciedliłoby wartość posiadanych przez grupę aktywów. Jeśli będziemy mieli istotne pomysły w zakresie inwestycji tej spółki, które będą miały wpływ na jej kapitalizację, to powiadomimy o tym rynek. Myślimy bardziej o GPW niż NewConnect" - powiedział prezes.

Elektrotim wykonuje instalacje i sieci elektryczne oraz elektroenergetyczne, systemy automatyki dla budownictwa, przemysłu i energetyki. Grupa zatrudnia ponad 500 osób. (PAP)

jow/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki