REKLAMA

Dziś rozpoczynają się zapisy na akcje Śrubexu

2005-02-08 09:02
publikacja
2005-02-08 09:02
Od dziś inwestorzy mogą składać zapisy na sprzedawane w ofercie publicznej akcje Śrubexu. Na podjęcie decyzji o zakupie akcji nie pozostało wiele czasu, bowiem spółka zdecydowała się maksymalnie skrócić okres zapisów – potrwają one tylko 2 dni. Cena sprzedaży akcji została wcześniej ustalona na 50 zł.

Spółka chce sprzedać w ofercie publicznej ponad milion akcji – z tego 200 tys. drobnym inwestorom, a 820842 akcje inwestorom instytucjonalnym. Część akcji pochodzi z nowej emisji, część jest zbywana przez kilka NFI oraz Skarb Państwa. Zapisy na akcje spółki można składać w punktach obsługi klienta Centralnego Domu Maklerskiego Pekao S.A. oraz Domu Maklerskiego Millennium.

Według prezesa spółki Wojciecha Fedko zainteresowanie akcjami Śrubexu jest duże, a inwestorzy instytucjonalni zadeklarowali wykupienie nawet większej liczby akcji, niż wynosi ta przeznaczona do sprzedaży.

Śrubex to największy w Europie Środkowo-Wschodniej producent śrub, nakrętek, wkrętów i nitów. Środki ze sprzedaży akcji nowej emisji, szacowane na 25 mln zł spółka chce przeznaczyć na inwestycje technologiczne (zakup maszyn i urządzeń), modernizacje, budowę nowego magazynu wyrobów gotowych, akwizycje i konsolidacje rynku, a także na rozwój kompleksowych rozwiązań dla przemysłu, opartych o wyroby śrubowe.

Więcej: Śrubex - oferta publiczna

M.D.
Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki