REKLAMA

Duda: Szczególna ochrona polskiego rolnictwa powinna znaleźć się w konstytucji

2018-06-14 14:40
publikacja
2018-06-14 14:40
YAY Foto

Szczególna ochrona polskiego rolnictwa, bezpieczeństwa żywności i rolników powinna znaleźć się w konstytucji - podkreślił w czwartek podczas uroczystej gali AgroLigi 2017 prezydent Andrzej Duda.

W gali AgroLigi 2017, podczas której wyróżniani są najlepsi rolnicy oraz firmy z sektora rolnego w Polsce, prezydent uczestniczył wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

Andrzej Duda w trakcie przemówienia zwrócił uwagę, że powinniśmy budować markę Polski jako kraju produkującego dobrą, zdrową żywność.

"Budowanie tej marki jest niezwykle istotne, dlatego m.in. uważam, że szczególna ochrona polskiego rolnictwa, polskich rolników, szczególna ochrona bezpieczeństwa żywności w Polsce powinna znaleźć się w najważniejszym akcie prawnym, jakim jest konstytucja" - podkreślił prezydent.

Dodał, że stąd jego propozycja, by takie pytanie znalazło się w referendum. "Jestem przekonany, że zdecydowana większość Polaków będzie za tym, żeby konstytucja chroniła i doceniała polskich rolników, a przede wszystkim, żeby jasno i wyraźnie mówiła o bezpieczeństwie żywnościowym".

We wtorek na posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju przedstawiono propozycję 15 pytań, które mogą znaleźć się w referendum konsultacyjnym. Propozycja dziesiątego pytania brzmi: "Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?".

autor: Michał Boroń

mick/ son/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
born2roll
A ochrona polskiego przemysłu tekstylnego to pies? Mamy najedzeni z gołą sempiterną chodzić? Stanowczo żądam ochrony polskiej odzieży w konstytucji. A tak BTW, czy temu człowiekowi ktoś mądrzejszy nie może powiedzieć, że są granice śmieszności, których prezydentowi nawet San Escobaru przekraczać po prostu nie wypada?

Powiązane: Rolnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki