Drugie wydanie bestsellera "Jak zadbać o własne finanse?" - zapanuj nad domowym budżetem i zgromadź oszczędności

To już drugie wydanie bestsellerowego poradnika "Jak zadbać o własne finanse?" Marcina Iwucia, analityka finansowego, autora bloga Finanse bardzo osobiste, eksperta prowadzącego audycję "Prosty rachunek" w Dzień Dobry TVN.

 

Książka ma pomóc w dokonywaniu mądrych wyborów, dzięki którym będzie możliwa poprawa stanu swoich finansów i zapewnienie finansowego bezpieczeństwa sobie i swoim najbliższym. Nie trzeba kończyć specjalistycznych kursów i szkoleń, śledzić notowań giełdowych czy korzystać z usług certyfikowanego doradcy finansowego, aby zadbać o własne finanse. "W finansach osobistych wiedza to 20% sukcesu, reszta to zdrowy rozsądek" - przekonuje Marcin Iwuć.

Książka skierowana jest do szerokiego grona odbiorców: osób, które nie mają dziś żadnych oszczędności i żyją od wypłaty do wypłaty, nierzadko korzystając z kart debetowych i kredytowych, do frankowiczów, którzy z niepokojem śledzą kurs franka i zastanawiają się, czy lepiej przewalutować swój kredyt, czy przeczekać sytuację, do młodych ludzi, którzy chcą zaciągnąć pierwszy kredyt hipoteczny na zakup własnego mieszkania, i osób, które z powodu długów znalazły się w tarapatach finansowych, a spłacanie pożyczek konsumenckich przerasta ich aktualne możliwości. To poradnik również dla tych, którzy nie wiedzą, jak zadbać o domowy budżet, i odkładają to zadanie na potem.

Poradnik Marcina Iwucia wypełnia lukę na rynku poradników o tematyce finansowej. Jest wiele książek, które podpowiadają, jak się wzbogacić. Niewiele jest jednak fachowych poradników o tym, jak oszczędzać. "Nieważne, ile zarabiasz, ważne, ile ci zostaje" - zwłaszcza jeśli nie można rzucić pracy z dnia na dzień i założyć własnej firmy, która przyniesie krocie, ale po miesiącach wytężonych wysiłków. Autor proponuje zdrowe podejście do pieniędzy - bez odmawiania sobie przyjemności, ale i bez wydawania ich na rzeczy, które są nam często niepotrzebne i na które nas nie stać. Oszczędzanie traktuje jako rozwiązanie problemu braku pieniędzy i pierwszy krok ku realizacji swoich planów oraz osiągnięcia poczucia komfortu psychicznego, gdy zaskoczą nas niespodziewane sytuacje, takie jak utrata pracy czy remont z powodu zalania mieszkania przez sąsiada.

 

Książka została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich przedstawia podstawowe zasady rozsądnego gospodarowania finansami i pozwala zrozumieć sposób działania większości instrumentów finansowych, takich jak: kredyty, pożyczki i ubezpieczenia. Druga część przedstawia natomiast prosty program zarządzania własnymi finansami w 10 krokach, które należy po prostu zrealizować, by osiągnąć cel, czyli finansowe bezpieczeństwo!

Niewątpliwą zaletą tego poradnika jest uwzględnienie polskich realiów i specyfiki polskiego rynku finansowego, aktualnych przepisów prawnych i dostępnych produktów finansowych: lokat, funduszy inwestycyjnych, kredytów hipotecznych i konsumpcyjnych. Wszystkie rozwiązania zaproponowane w tej książce są możliwe do wykorzystania w praktyce od zaraz. O ich atrakcyjności decydują również uniwersalność i łatwość zastosowania. Przedstawione sposoby zarządzania pieniędzmi sprawdzą się zarówno w dobrych, jak i złych czasach, niezależnie od sytuacji rynkowej. Omówione w poradniku strategie oszczędzania to po prostu zestaw zdroworozsądkowych zasad, które pomogą skontrolować comiesięczne wydatki, przygotować plan kosztów i oszczędności, spłacić zaległe płatności i pożyczki konsumpcyjne, zbudować fundusz bezpieczeństwa, zgromadzić pieniądze na emeryturę i studia dzieci, by móc cieszyć się życiem, kolekcjonować wspaniałe wspomnienia z wakacji z rodziną, meczu oglądanego na żywo z trybun stadionowych, wydawać pieniądze na swoje pasje i hobby, a także pomagać innym.

Plan oszczędzania zaproponowany przez Marcina Iwucia jest przede wszystkim realny. A do tego przedstawiony w atrakcyjnej formie, bez owijania w bawełnę i straszenia finansową katastrofą. Prosty język, niekiedy żartobliwy, przemawia do wyobraźni, nawet najbardziej zniechęconej osoby do oszczędzania, a do tego skutecznie motywuje do działania! Plan uzdrowienia własnych finansów to zachęta do podjęcia konkretnych kroków, które pomogą wziąć odpowiedzialność za własne decyzje i osiągnąć wolność finansową! Czas ruszyć z miejsca i działać!

ISBN: 978-83-7788-545-1

Liczba stron: 176

Cena: 34,90

Więcej informacji: www. SamoSedno.com.pl

Polecane
Najnowsze
Popularne