REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Dolar najmocniejszy od marca. Kurs euro z podwójnym dnem?

2023-05-25 10:31
publikacja
2023-05-25 10:31

Umacniający się dolar negatywnie wpływa na notowania złotego. Kurs euro w ostatnich dniach zarysował formację podwójnego dna, która ostrzega przed możliwością zmiany trendu i osłabienia polskiej waluty.

Dolar najmocniejszy od marca. Kurs euro z podwójnym dnem?
Dolar najmocniejszy od marca. Kurs euro z podwójnym dnem?
fot. Karol Serewis / / ZUMA Press

W czwartek o 10:20 kurs euro wynosił 4,4964 zł i był o ponad grosz wyższy niż dzień wcześniej.  A jeszcze w środę rano kurs EUR/PLN wyrównał tegoroczne minimum, schodząc w pobliże poziomu 4,47 zł. W ten sposób na wykresie dziennym otrzymaliśmy zarys formacji podwójnego dna i linią wsparcia leżącą na wysokości ok. 4,4760 zł.

Przeciwko złotemu coraz mocniej przemawia obserwowana od początku maja aprecjacja dolara wobec euro. Przez ostatnie trzy tygodnie kurs EUR/USD obniżył się z blisko 1,11 do 1,0723 dolara za jedno euro. To najniższy poziom od dwóch miesięcy.

Reklama

W rezultacie na polskim rynku za dolara trzeba było zapłacić 4,1943 zł, a więc już o prawie dwa grosze więcej niż dzień wcześniej. Pomimo aprecjacji złotego względem euro kurs USD/PLN od dwóch tygodni nie jest już w stanie poprawić tegorocznego minimum (4,1028 zł).

Istotnego odreagowania wiosennych spadków nadal nie widać za to na parze frank-złoty. Kurs franka w czwartek rano rósł o ponad dwa grosze, podnosząc się do poziomu 4,6341 zł. Jednakże na parze CHF/PLN nadal obowiązuje trwający od marca trend spadkowy.

KK

Źródło:
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (10)

dodaj komentarz
simonsoft8
gracze zdradzają cecha NBP we frustracja
friedens
A USD miał być - jak zapewniali propagandziści kaczej dyktatury - po 3,30, a Euro po 3,00 cebuliony...
ohh
I będzie, to ostatnia podbitka na Dolarze w tym stuleciu
okragly_stol odpowiada ohh
Tak tak…
talmudd odpowiada ohh
kto rozumie macro to rozumie......absolutnie masz racje......ciekawe jak wysoko na krótko skoczy tlt......
tomek323
Za parę dni w USA skończy się cyrk debetowy, jest to ostatnie umocnienie $, dalej będzie to szło w kierunku 3,50 i niżej, a € - 4,20 ; a to i tak jeszcze będzie duże przewartościowanie tych walut; nie słuchajcie tych pseudo-ekspertów...
Jedynym zagrożeniem może być broń jądrowa na Ukrainie, oby nie !
bawara
Ja obstawiam długi postój w okolicy 3,85-3,95-4,05,,..Później zobaczymy otoczenie i to będzie miało wpływ na dalsze zachowanie USD
ohh
Strachy na lachy. Artykuł z rana oznacza umocnienie po 15stej. Jakby artykuł był po 15stej, to znaczy, że instrukcje z City wykonane. A tak to granie kontry i od 15stej instrukcje z City. Zauważyliście, że Bankier najwięcej publikuje, gdy otworzy się USA? Bez rozkazów nie wiedzą o czym pisać.
talmudd
nie zapominaj ze to "niezawisłe pismo"......LMAO....:):)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki