REKLAMA

Dane z Polski umocniły giełdę i złotego

2015-04-20 14:40
publikacja
2015-04-20 14:40
fot. claraveritas / Thinkstock

Znacznie lepsze od oczekiwań wyniki przemysłu i handlu detalicznego wyniosły WIG w pobliże 7-letniego rekordu oraz sprowadziły kurs złotego poniżej czterech złotych.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że produkcja przemysłowa wzrosła w marcu aż o 8,8% rdr wobec oczekiwanych przez ekonomistów 7,2%. Był to najlepszy rezultat od stycznia 2012 roku. Pozytywnie zaskoczyła też sprzedaż detaliczna, która zwiększyła się o 3%, a w cenach stałych była o 6,6% wyższa niż przed rokiem.

(Bankier.pl)

Rzadko się zdarza, aby dane z polskiej gospodarki były widoczne na wykresach tak, jak to było w poniedziałek. Bezpośrednio po publikacji GUS-owskich statystyk WIG20 podskoczył z ok. 2.480 do 2.500 punktów. Po 14:20 WIG zwyżkował o ponad 1%, przekraczając pułap 56 tys. punktów i zbliżając się do wyznaczonego w piątek 7-letniego rekordu.

Euro w "promocyjnej" cenie 3,99 zł za sztukę
Euro w "promocyjnej" cenie 3,99 zł za sztukę (Bankier.pl)

Reakcja na dane był także widoczna na Foreksie, gdzie kurs euro spadł nawet do 3,9830 zł, wyznaczając najniższy poziom od sierpnia 2011 roku.

K.K.

Źródło:
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~jasnowidz
Proces, w którym tworzy się pieniądze, jest tak prosty i jednocześnie przebiegły, że umysł go po prostu odrzuca jako nie realny
~nierób
Do robów.
A jak ktos robił wszystko jak trzeba i nie wyszło.
Nie wszyscy moga byc elektrykami bo wtedy nikt by nie zarobił.
Brak różnorodności a te 8 to nie koniec świata podskoczysz wyżej?
~Eksporter
No i eksport w piz..u.
~Mix
Złoty "umocnił" się nie z powodu danych ale z powodu takiego to że gracze chcą aby dolar kosztował mniej.Kombinacja takowa trwa już od dobrych 2 tygodni i swiadczy o tym że polską walutą można dowolnie manipulować !
~ARYTOTELES
A czy wy drodzy przyjaciele czujecie popraw w portfelach i w jakości życia ?
~adams
ten kto cos potrafi i pracuje to oczywiście czuje. natomiast nieroby z dwiema lewymi rękami to na pewno nie czują, zreszta nigdy nie będą czuc. ja jako inzynier energetyk mam już ponad 8tys na ręke i uważam, ze przy tych cenach jest to naprawdę dobra płaca.
~jarcus odpowiada ~adams
w końcu jakiś pozytyw, popieram kolege!!!!! ja tez pracuje i ni enarzekam. a nieroby... hm.. coż w naszym kraju większość to urodzeni dyrektorzy i prezesi:D
~verv odpowiada ~adams
8 tys. miesięcznie (pewnie jeszcze brutto) to dużo ? Pewnie na jakiejś głębokiej wsi się chowałeś i teraz ci się wydaje , że masz swoje pięć minut. Każdy kto zarabia mniej niż 20 tys. na miesiąc zarabia przeciętnie a nawet mało... No ale jak się przelicza swoją pensję na bułki w biedronce to faktycznie można 8 tys. miesięcznie (pewnie jeszcze brutto) to dużo ? Pewnie na jakiejś głębokiej wsi się chowałeś i teraz ci się wydaje , że masz swoje pięć minut. Każdy kto zarabia mniej niż 20 tys. na miesiąc zarabia przeciętnie a nawet mało... No ale jak się przelicza swoją pensję na bułki w biedronce to faktycznie można odnieść wrażenie , że "my som tera bogate".
~Mariolka
Te dane to niestety obrazują, ale.....zapaść!!!!!!! Niech ci wszyscy "analytycy" i "eksperci" wezmą pod uwagę to, kiedy przypadały Święta Wielkanocne!!!!!! Oczywista, że ludziska robili pod tym kątem zakupy i stąd ten niby wzrost. Pytanie tylko - czy był rzeczywiście tak duży, jeśli się weźmie Te dane to niestety obrazują, ale.....zapaść!!!!!!! Niech ci wszyscy "analytycy" i "eksperci" wezmą pod uwagę to, kiedy przypadały Święta Wielkanocne!!!!!! Oczywista, że ludziska robili pod tym kątem zakupy i stąd ten niby wzrost. Pytanie tylko - czy był rzeczywiście tak duży, jeśli się weźmie pod uwagę niską bazę roku poprzedniego i te parę raptem procencików ponad nią, które jak na warunki świąteczne, są totalnie mizerne!!!!!! A jaki jest ruch w sklepach - sami sobie odpowiedzcie!!!!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki