REKLAMA

DM BDM obniżył cenę docelową akcji 11 bit studios do 590 zł, nadal zaleca "kupuj"

2022-06-28 08:44
publikacja
2022-06-28 08:44

Analitycy DM BDM w raporcie z 21 czerwca obniżyli cenę docelową akcji 11 bit studios do 590 zł z 654 zł wcześniej i podtrzymali dla nich rekomendację "kupuj".

DM BDM obniżył cenę docelową akcji 11 bit studios do 590 zł, nadal zaleca "kupuj"
DM BDM obniżył cenę docelową akcji 11 bit studios do 590 zł, nadal zaleca "kupuj"
/ Materiały dla mediów

W dniu wydania raportu kurs akcji 11 bit studios wynosił 496,5 zł, co daje potencjał wzrostu o 19 proc.

Analitycy DM BDM zwracają uwagę, że pomimo opóźnienia P8 w stosunku do wewnętrznych założeń spółki, pierwsze obrazy z tej gry rozbudzają wyobraźnię.

"Dostępne informacje lub wnioski, które można wysnuć o tym projekcie (gra akcji TPP, świat „tętniący” magią, podejście „console-first”, największy budżet produkcyjny – 5x FP1) wskazują, że będzie to znacznie większe uniwersum od tych, które do tej pory poznaliśmy ze strony 11 bit studios. Wszystko to daje nam perspektywę gry celującej w znacznie szersze grono potencjalnych odbiorców niż jej wcześniejsze oraz aktualnie tworzone tytuły" - napisano w raporcie.

Jednakże w związku z opóźnieniami, ujawnianie najmocniejszych kart odwleka się w czasie. Okres ten będzie wypełniony postępującą kampanią marketingową dwóch projektów własnych, których produkcja idzie zgodnie z wyznaczonym harmonogramem oraz rozrastającym się portfelem projektów wydawniczych.

"Uwagę zwraca szybko budująca się wishlista „Frostpunka 2” (3x większa vs FP1 tuż przed premierą) oraz zapowiedzi 11b odnośnie skali zmian gry. Natomiast niedawno odsłonięty „The Alters” podtrzymuje nasze przekonanie o kreatywności studia" - napisali analitycy.

W ostatnim czasie spółka dodała do swojego portfela projektów wydawniczych dwa nowe tytuły, to jest „South of the Circle” oraz „The Invincible”. Zamierza ona również pozyskać w tym roku kolejne dwie umowy oraz stawia sobie ambitne cele na kolejne lata.

"Spodziewamy się, że jeszcze w tym roku pierwsze tytuły z XDevu zaczną pozytywnie kontrybuować do wyników spółki a dzięki premierą gier własnych w latach 23-24 11 bit studios bez problemu zrealizuje cele PM. Ponadto zwracamy uwagę, na bardzo dynamicznie budujące się społeczności dookoła nowo zapowiedzianych gier spółki. Mając powyższe na uwadze podtrzymujemy nasze zalecenie "kupuj", obniżając cenę docelową do 590 zł za akcję, czyli 19 proc. powyżej obecnej ceny rynkowej" - napisano w raporcie.

Depesza jest skrótem raportu DM BDM. Jej autorem jest Krzysztof Tkocz. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 21 czerwca o godzinie 17.30.

W załączniku znajduje się pełna wersja raportu wraz z wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi. (PAP Biznes)

pr/ asa/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

42826095_11 bit studios 20220621 Kupuj 590 PLN.pdfpdf
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki