REKLAMA

Czytam, oglądam, polecam. Prezes Provident Polska Agnieszka Kłos

2020-03-07 06:00
publikacja
2020-03-07 06:00
Czytam, oglądam, polecam. Prezes Provident Polska Agnieszka Kłos
Czytam, oglądam, polecam. Prezes Provident Polska Agnieszka Kłos

Jak odpoczywają szefowie dużych organizacji, na co dzień zarządzający kilkusetosobowymi zespołami? Po jakie lektury czy filmy sięgają? Co polecają? Tym razem te pytania zadaliśmy prezes Provident Polska Agnieszce Kłos.

Nie po raz pierwszy w weekend na łamach Bankier.pl gości tematyka kulturalna. W ramach autorskiego projektu "Czytam, oglądam, polecam" w ostatnich miesiącach pokazywaliśmy książkowe, serialowe czy growe inspiracje m.in. prezesa Giełdy Papierów Wartościowych, b. prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów czy wiceszefa Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Swoje polecenia przygotowywali również dziennikarze Bankier.pl.

Dziś o tym, co inspiruje ją w czasie wolnym, opowiada prezes zarządu Provident Polska Agnieszka Kłos.

fot. / / Provident

Seriale

Pomimo intensywnego tempa pracy w wolnych chwilach staram się pogodzić odpoczynek z aktywnością intelektualną. Serial, przy którym najchętniej odpoczywam, to “The Good Place”. Pozornie komediowa fabuła jest pretekstem do postawienia poważnych pytań o ludzką naturę. Dlatego moim zdaniem warto wejść w świat tego serialu, by szukać inspiracji do twórczej refleksji nad samym sobą, by nieustannie próbować być lepszym dla innych i też dla siebie. Szczególnie jest to istotne we współczesnym biznesie, w którym wymiar etyczny ma coraz większe znaczenie – i słusznie!

Polecam również “Wielkie kłamstewka”. Wciągająca i niebanalna fabuła jest areną starcia silnych kobiecych osobowości, a wszystko to poparte znakomitymi kreacjami aktorskimi. Splot trudnych sytuacji osobistych i biznesowych na pewno nie będzie obcy tym, którzy chcą pogodzić sukces w życiu rodzinnym i zawodowym. Obydwa seriale traktuję jako motywację do stawiania na nieustanny rozwój i odważne konfrontowanie się z przeciwnościami.

Filmy

Podobnie podchodzę do filmów, które traktuję jednocześnie jako relaks i inspirację. Dlatego bardzo cenię “The King’s Speech”, który pokazuje, że można skutecznie mierzyć się z własnymi słabościami (w tym przypadku z wadą wymowy) i jak ważna jest w tym rola przyjaźni, ale też i ciężkiej pracy nad sobą. Wyśmienite kreacje Colina Firtha i Geoffrey’a Rusha oraz angielski humor są dodatkowym atutem. Kierując dużą instytucją finansową, nieustannie stawiam sobie ambitne cele, więc na ich drodze konfrontuję się z różnorodnymi wyzwaniami. Dlatego ten film jest pozytywną inspiracją do „brania byka za rogi” i konsekwentnej realizacji założonych planów.

Moim najukochańszym filmem pozostanie na zawsze “Notting Hill”, z którym łączą się wyjątkowe wspomnienia i wzruszenia, to po prostu sentyment silniejszy ode mnie.

Książki

Wolne chwile to również książki i podróże. Jestem pod ogromnym wrażeniem „Homo Deus” Yuwala Harariego. To wyjątkowa i wizjonerska próba spojrzenia na przyszłość człowieka, dylematy i wyzwania, z którymi będzie musiał się mierzyć – szczególnie w kontekście niewiarygodnego postępu naukowego i technologicznego, jaki dokonuje się na naszych oczach. Dynamicznie poszerzający się obszar wiedzy nie tylko pcha ludzkość naprzód, ale również stawia nowe dylematy moralne i etyczne. Gdzie leży granica miedzy zdobyczami techniki elektronicznie wspomagającymi terapie psychologiczne a wpływaniem na nasze decyzje czy zachowania? Szczególna odpowiedzialność spoczywa na umiejętnym mariażu świata biznesu i nauki. Warto więc sięgnąć po tę książkę, by wczuć się w puls przyszłości.  

fot. / / Shutterstock

Od wielu lat niezmiennie sięgam też po książki Sapkowskiego. Umiejętnie łączy wartką fabułę z wyrazistymi portretami psychologicznymi bohaterów oraz wyjątkowym humorem i dystansem. Tym bardziej cieszę się, że jego wyjątkowa proza doczekała się serialowej ekranizacji, dzięki czemu jego twórczość zyskała jeszcze większy międzynarodowy rozgłos.

***

Czyje rekomendacje filmowo-książkowe chciał(a)byś zobaczyć? Czekamy na propozycje w komentarzach.

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (16)

dodaj komentarz
silvio_gesell
Kogo obchodzą ludzie, którzy nie dbają o siebie?
djscr
Etyka? Gdyby ta kobieta miała sumienie to by tam nie pracowała.
marianpazdzioch
Jeśli już to moralność. A jeśli o moralność chodzi, to nie ma nic niemoralnego w pożyczniu komuś pieniędzy na procent.
degrengolada
najgorsze, że działalność tej firmy skupia się na osobach w podeszłym wieku, często samotnych. Bez podstawowej wiedzy finansowej. Na podstawie emerytury dostaną tani kredyt w każdym banku. Niestety biorąc pożyczkę płacą często i 10 razy wyższe koszty. Doradcy o tym wiedzą, ale nie mają skrupułów. W Polsce jest najgorsze, że działalność tej firmy skupia się na osobach w podeszłym wieku, często samotnych. Bez podstawowej wiedzy finansowej. Na podstawie emerytury dostaną tani kredyt w każdym banku. Niestety biorąc pożyczkę płacą często i 10 razy wyższe koszty. Doradcy o tym wiedzą, ale nie mają skrupułów. W Polsce jest bardzo łatwo znaleźć inną pracę, ale jednak mamona zaślepia ich sumienie. Firma zgarnia ogromne prowizje za odsetki, a doradca dostaje ochłapy ze stołu pana. Czy można mieć szacunek do tych osób ? nie ja będę ich sądził.
innowierca
Z ksiazek co pani poleca czytalem tylko Sapiens Harariego 2 czy 3 lata temu bo straszny byl HYPE na to , to i ja sie zhajpowalem .Ksiazke polecam , bo jest dobra , ale zakrzywia troche ze wzgledu na poprawnosc polityczna,A jak wiemy bez tego, dzisiaj ksiazki nie da sie wydac.
Harari udowadnia ze wszystkie rasy , ludy z roznych
Z ksiazek co pani poleca czytalem tylko Sapiens Harariego 2 czy 3 lata temu bo straszny byl HYPE na to , to i ja sie zhajpowalem .Ksiazke polecam , bo jest dobra , ale zakrzywia troche ze wzgledu na poprawnosc polityczna,A jak wiemy bez tego, dzisiaj ksiazki nie da sie wydac.
Harari udowadnia ze wszystkie rasy , ludy z roznych koncow swiata sa identyczne jezeli chodzi o zdolnoscii w kazdej dziedzinie .Jego zdaniem jedynym powodem tego ze nacje z krajow trzeciego swiata , nie maja tylu naukowcow , osiagniec w dziedzinie nauki i przemyslu to wina tego ze to my
(kraje rozwiniete )trzymalismy ich w przeszlosci pod butem , trzymajac w zacofaniu .
Co ciekawe bezposrednie obserwacje w krajach zachodnich typy Niemcy , UK zdaja sie pokazywac co innego.A mianowicie wieksza czesc uchodzcow , emigrantow z innych kontynentow od 2 lub nawe3 pokolen maja w tych krajach podane wszystko jak na tacy.To znaczy otrzymuja darmowe mieszkania i darmowa edukacje.Mieli stworzone warunki do nauki i rozwoju lepsze niz Polak w Polsce(komuna ) i zdecydowanie lepsze jezeli chodzi o Polaka emigrujacego do tych wymienionych wyzej krajow.Co ciekawe Polak w tych krajach startuje przy nich z duzo nizszego pulapu , czesto nie znajac jezyka.Po kilku latach pracy i nauki , pomimo tego ze za wszystko musi placic z wlasnej kieszeni , i przy tych emigrantach zachodnich ktorzy przybyli do Europy 2 pokolenia przed nim , a nasz rodak na poczatku byl przy nich wlasnie jak ktos z kraju 3 swiata(czesto tak o nim mysla ) to przeskakuje ich pod wieloma wzgledami .Chocby status finasowy , rozwoj biznesu ……... Da sie zauwazyc tez czesto ludzie rasy czarnej maja lepsze zdolnosci w wielu dziedzinach ,od ludzi rasy bialej.Dla przykladu sa czesto lepsi w sportach , utalentowani biegacze , lekkoatleci czyli jakies genetyczne uwarunkowani.Ale jak zawsze na dwoje babka wrozyla ::))
3b955haj9
PROVIDENT jest to firma, żerująca na wszystkich:
a) szukają i wykańczają odsetkami od pożyczek, któe przejadają przyszłość,
b) wykańćzają nieświadomych współpracownikó, bo ściąganie rat odbywa się poprzez nie potrafiących liczyć przedstawicieli na umowie któa nic nie gwarantuje, i nie zwraca nawet
PROVIDENT jest to firma, żerująca na wszystkich:
a) szukają i wykańczają odsetkami od pożyczek, któe przejadają przyszłość,
b) wykańćzają nieświadomych współpracownikó, bo ściąganie rat odbywa się poprzez nie potrafiących liczyć przedstawicieli na umowie któa nic nie gwarantuje, i nie zwraca nawet kosztów dojazdu do klienta.
c) całość działa jak piramida, gdzie ta uśmiechnięta pani prezes na szczycie ma czas ni niewiele problemó na głowie i może pleść farmazony.

A na marginesie jest to nowotwór społeczny - nie psotykany w krajach do których aspirujemy. Ta firma jest obecna jedynie w krajach trzeciego świata, latynoamerykańskich...

To całą odpowiedź jaka to "wielka firma". Jej wielkość opiera się na rozmiarze i bezmiarze wyprania mózgów obywateli...
innowierca
Czemu atakujecie bankiera na forum. Przeciez portal to biznes jak kazdy inny.
Provident to partner biznesowy portalu, jak wczesniej Work Service Misiaka.
Dopiero co byl artykul "Co Polacy chcieliby zmienic w pracy" na podstawie badan co jest poniekad zabawne bo
przeciez wiadomo ze jak ktos musi korzystac z Provident
Czemu atakujecie bankiera na forum. Przeciez portal to biznes jak kazdy inny.
Provident to partner biznesowy portalu, jak wczesniej Work Service Misiaka.
Dopiero co byl artykul "Co Polacy chcieliby zmienic w pracy" na podstawie badan co jest poniekad zabawne bo
przeciez wiadomo ze jak ktos musi korzystac z Provident to raczej ze swojej pracy szczesliwy nie jest ::)) Portal jest sklepem bankowym, bo jest wspoltworzony przez banki.
Masz firme, masz pieniadze kup sobie reklame na Bankierze albo artykul. W czym macie problem??
innowierca
* na pidstawie badan Provident - mialo byc.
marcin321 odpowiada innowierca
Z tego co pamiętam, to Provident wygrał w zbiórce na Wośp na B.pl, i tam był w pakiecie artykuł, albo dwa.
innowierca odpowiada marcin321
biznes jak biznes.Artykul kupuje sie dzis jak ziemniaki.Mozna jeden , mozna wiecej.
Moga byc w pakiecie za wygranie zbiorki jak wspomniales.

Powiązane: Czytam, oglądam, polecam

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki