Czynny kredyt lub pożyczkę ma ponad 15 mln Polaków

Czynny kredyt czy pożyczkę zaciągniętą w banku komercyjnym, banku spółdzielczym, SKOK-u lub w firmie pożyczkowej ma 15,34 mln Polaków - poinformowało w czwartek Biuro Informacji Kredytowej.

Czynny kredyt lub pożyczkę ma ponad 15 mln Polaków
Czynny kredyt lub pożyczkę ma ponad 15 mln Polaków (fot. Mariusz Szacho / FORUM)

Jak informuje BIK dominującą grupę stanowią osoby w wieku 35-44 lata. Jednak w poszczególnym typie instytucji finansujących osoby prywatne, rozkład wiekowy klientów jest odmienny.

Co czwarty klient banków komercyjnych i spółdzielczych jest w wieku 35-44 lata. Wśród klientów SKOK-ów - dominują seniorzy (65 plus), którzy stanowią jedną trzecią klientów. Natomiast w firmach pożyczkowych przeważa grupa w wieku 25-34 lata, stanowiąca aż 27 proc. wszystkich klientów.

BIK podkreśla, że na szczególną uwagę zasługują osoby młode, tj. w wieku 18-24 lata. "Wielokrotnie wyższy udział tych osób znajdziemy wśród klientów firm pożyczkowych - co czwarty klient posiadający czynne zobowiązanie o charakterze kredytowym jest klientem tylko firmy pożyczkowej. Dla porównania wśród klientów banków spółdzielczych i SKOK-ów osoby młode to jedynie 2 proc. klientów" - informuje BIK.

autor: Łukasz Pawłowski

edytor: Bożena Dymkowska

pif/ dym/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 13 shaber

Od zawsze marzyłem o kredycie, ale nigdy mnie nie było mnie nań stać...

! Odpowiedz
0 12 skasowane_konto

żyj chwilą, weź kredyt.

! Odpowiedz
0 16 prosefor

Najłatwiej żyje się na kredyt....
Gdyby nikt nie brał kredytów to ceny produktów na które są brane (nieruchomości, samochody itp) byłyby niższe czy wyższe?

! Odpowiedz
0 24 pull_up

Stopy, stópki, rośnijcie. Nie żebym był złośliwy, lepiej wcześniej niż później.

! Odpowiedz
0 46 silvio_gesell

15mln na 16mln pracujących - grubo.

! Odpowiedz
3 24 john-eire

Dziewczyny, przestań kupować rzeczy który nie potrzebujecie !

! Odpowiedz
7 17 fred_

Czasami nie da sie zyc bez kredytu. Wiekszosc potrzebuje gdzies mieszkac a nie kazdy moze pozwolic sonie na zakup mieszkania za gotowke. Najwazniejsze by nie przeplacac i nie wkopac sie po uszy w za duzy kredyt na 30 lat.

! Odpowiedz
29 25 do_niczego

A miało być tak pięknie PO wejściu do UE. D.Tusk mawiał"BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ" a teraz zagraniczne firmy wyzyskują POLAKÓW za grosze a Polak weźmie KREDYT na dom albo nowego Mercedesa którego kupi od Niemca bo musi zaszpanować i stanie się NIEWOLNIKIEM samego siebie."BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ" Całe ŻYCIE na KREDYCIE. Podziękujcie TUSKOWI on się śmieje bo sprzedał NARÓD POLSKI za posadę w BRUKSELI.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 15 _jasko

"– Młodzi ludzie są zadłużeni na ponad 545 milionów złotych. To jest ponad 152 tysiące młodych osób w wieku między 18 a 25 lat. Liczba dłużników w ciągu ostatniego roku i 3 miesięcy wzrosła ze 110 do 152 tysięcy" – w kwietniu tego roku stwierdził Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów.

! Odpowiedz
2 3 search

Bierze kolega jakies dopalacze. Kto ci broni wyjechac, za nie branie kredytow nie obcinaja rak ani nog. wylwasz jakies zale i klepiesz w kolo to samo jak te barany z TVP ze to wina Tuska. a trzeba bylo uczyc sie na ksiedza i bys doil dzis kase jak oligacha z Torunia.

! Odpowiedz