Członek władz SKOK Wołomin zlecił zabójstwo wiceszefa KNF?

Pojawiają się nowe fakty w sprawie pobicia wiceszefa Komisji Nadzoru Finansowego, do którego doszło w kwietniu tego roku. Jak ustalił portal tvn24.pl, niewykluczone, że członek władz SKOK Wołomin zlecił zabójstwo Wojciecha Kwaśniaka.

Czy wiceszef KNF miał zginąć? (fot. Rafał Siderski / FORUM)

W kwietniu tego roku wiceszef Komisji Nadzoru Finansowego Wojciech Kwaśniak został napadnięty i pobity przed własnym domem. Kwaśniak zajmował się między innymi kwestiami nieprawidłowości w sektorze SKOK. Na początku listopada prokuratura ustaliła, że pobicie Kwaśniaka zleciły osoby zamieszane w wyłudzanie kredytów ze SKOK-u Wołomin.

Tuż po incydencie śledczy wykluczyli motyw rabunkowy. Jesienią zatrzymano szefa rady nadzorczej SKOK Wołomin Piotra P. oraz osoby z zarządu i dyrekcji kasy. Kilka osób zdecydowało się zeznawać w sprawie pobicia. Wyszło na jaw, że napad zlecił Piotr P. Stołeczni policjanci wkrótce ustalili wykonawców napadu. 

Jeden z oficerów stołecznej policji powiedział w rozmowie z tvn24.pl, że podczas ataku nie padło nawet jedno słowo. Rozmówca nie wyklucza, że napaść mogłaby się skończyć zabójstwem. Wiceszefa KNF prawdopodobnie uratowali sąsiedzi, którzy zauważyli zajście. 

Redakcja Bankier.pl zapytała prokuraturę w Gorzowie, która prowadzi śledztwo, czy zmieni kwalifikację czynu Piotra P. na zlecenie zabójstwa. Nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi w tej sprawie.

wb/Bankier.pl

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Dim

Wracając do ustalania faktów, czy to moda czy celowe działanie tytułować ludzi nieaktualnymi tytułami ? Popatrzmy na zadanie z tekstu: "Jesienią zatrzymano szefa rady nadzorczej SKOK Wołomin Piotra P. oraz osoby z zarządu i dyrekcji kasy." Z innych relacji wynikało że Piotr P. przestał być członkiem rady nadzorczej SKOK Wołomin dwa tygodnie przed objęciem nadzoru KNF nad sektorem SKOK czyli w jesień 2012 roku. Wracając do pobicia; przypomniało mi się jak prokurator w sprawie Kluski i Optimusa nie mając na głównego oskarżonego nic, otwarcie mówił aresztowanym byłym współpracownikom żeby coś zeznali na Kluskę albo będą tymczasowo siedzieć do usranej śmierci. Wracając do teraźniejszości i kuchni prokuratorskiej, jeśli się chce przyskrzynić kogoś istotnego założę hipotezę: za nic, trzeba sfingować coś jak Himmler w Gliwicach. Jeśli sprawcą pobicia jest 25- letni garownik to oznacza że na propozycję prokuratora lub zaufanego pośrednika typu: będziesz siedział za niewinność 15-lat lub 5 lat za danie wycisku X-owi. Wybór dla garownika jest oczywisty.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~michal1683

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/473795,jaroslaw-kaczynski-zwiazki-pis-ze-skok-ami-wysoce-ograniczone.html

! Odpowiedz
0 0 ~mirko000666

Piotra P. to zamknęli już w kwietniu, a nie jesienią. Jesienią wsadzili tylko pozostałych członków zarządu.

! Odpowiedz
0 1 ~rysio

Przez aferę ze skokami (Szeroko wspieranymi jak wiadomo przez PIS ) Fundusz gwarancyjny podwoił w tym roku składkę dla naszego Banku spółdzielczego. Skok Wołomin - Wydrenuje składki z funduszu . Wszyscy zapłacimy za PIS i ich lewe SKOKI, Wszędzie na świecie skoki zbankrutowały a u nas stawiano je jako przykład - przykład czego Kaczyński ?Co by było gdyby Tusk nie podciągnął SKoków pod nadzór - teraz miliony ludzi traciłoby oszczędności życia - afera większa jak z amber Gold. Skok Wołomin to 2,5 mld kasy w błoto. Przy tym Amber gold to pestka. Jak się nazywa ten senator od SKOKów ? Czy uciekł już z kraju ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Madera

CO ZA PERFIDIA I CHAMSTWO, TAK POSTĘPUJE SIĘ Z UCZCIWYMI LUDZMI !!! NA NASZYCH OCZACH TE CHAMY MORDUJĄ UCZCIWYCH POLAKÓW , KSIĘDZA G. I INNYCH A TERAZ TYCH CO SIĘ NIE CHCĄ , UGIĄĆ JUŻ NIE SAMOBÓJSTWO A WIĘZIENIE !!! LUDZIE CZY WY TO WIDZICIE I POZWALACIE NA TO BEZPRAWIE?!

! Odpowiedz
0 0 ~Grzechu_comeback

"niewykluczone".... to słowo klucz, które POzwoli wymigać się z POdawanej sensacji...Czy TO SĄ IDIOCI (mafia)??? NIE, więc zdają sobie sprawę, że wykluczenie Kwaśniaka niczego nie powstrzymałoby... Owszem w takiej sytuacji można kogoś tak poturbować, że zejdzie. Ale gdyby był taki cel to zrobili by to odrazu. ... TAKA MAFIA już dała wiele przykładów za PRLu jak czyścić teren z przeszkadzających obiektów

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~zerro

Niemal POsikał się z zachwytu Pierwszy Polak z okazji 25 lat wolności RP w której zlikwidowano kilku prezydentów, kilkunastu senatorów, posłów, ministrów, Prezesa NIK, Komendanta Głównego Policji, generałów, Olewnika i tysiące jemu podobnych zwykłych ludzi. Ma POwody do dumy pan bul... A Polacy katoliccy masochiści lubią cierpieć więc milczą jak owe filmowe owce;)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~wons

TO BYŁY CZŁONEK RADY NADZORCZEJ, USUNIĘTY JUZ DAWNO !I To człowiek z WSI - represyjnej wobec opozycji organizacji wosjkowej / służby specjalne PRL/"państwa w państwie" , organizacji utworzonej w PRLu , współdzialającej z ZSRR i oddanej sowietom, którą to organizację USTAWĄ zlikwidowało PiS , bo przez kilkanście lat ani Wałęsa, ani Kawśniewski , ani Mazowiecki tego nie zrobili!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~bari

Akurat ten SKOK to ludzie powiązani z PO.

! Odpowiedz
2 5 ~Fillo

Cała finansjera zagięła parol na SKOKI i imają się wszystkich chwytów by je uziemić. I każde nagłośnienie sprawy na temat, ma im to ułatwiać. Przy pełnej aprobacie naszych rządzących. Jeśli miało to by być zabójstwo na zlecenie to klient nie byłby bity i to na ulicy. Co to za prowadzący to śledztwo i kto to łyka. Ale jak to się mówiło przy ustawionej sprawie," dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.