REKLAMA

Chiny: zrealizujemy zobowiązania paryskie, mimo pandemii

2020-06-02 15:31
publikacja
2020-06-02 15:31

Pomimo pandemii koronawirusa Chiny w pełni wywiążą się ze swoich zobowiązań, wynikających z paryskiego porozumienia klimatycznego – oświadczył we wtorek rzecznik chińskiego ministerstwa ekologii i środowiska Liu Youbin, cytowany przez agencję Reutera.

/ fot. Aly Song / FORUM

Chiny, które uwalniają do atmosfery więcej gazów cieplarnianych niż jakiekolwiek inne państwo, zobowiązały się m.in. do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla na jednostkę PKB o 40-45 proc. do 2020 roku, w porównaniu z rokiem 2005.

„Redukcja emisji dwutlenku węgla przez Chiny nie zmieni się z powodu pandemii” - oświadczył Liu na comiesięcznej konferencji prasowej w Pekinie. Zapewnił, że jego kraj wywiąże się ze zobowiązań w ramach porozumienia paryskiego w 100 proc. i zgodnie z grafikiem przedstawi sprawozdanie z osiąganych postępów.

Rządowi eksperci i analitycy oceniali, że Chiny mogą mieć trudności z wywiązaniem się z celów klimatycznych na bieżący rok, ponieważ zwracają się w stronę przemysłu ciężkiego i innych wysokoemisyjnych projektów, by wzmocnić gospodarkę trapioną skutkami pandemii – pisze Reuters.

Według danych ministerstwa środowiska emisje CO2 na jednostkę PKB w Chinach były w 2019 roku o 4,1 proc. niższe niż rok wcześniej.(PAP)

anb/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
itsofreeky
No to by były pozytywne wieści z Chin :) trzymam kciuki.

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki