REKLAMA

Chiny: wewnątrzpartyjna krytyka wydziału propagandy KPCh

2016-06-09 13:03
publikacja
2016-06-09 13:03

Centralna komisja dyscyplinarna Komunistycznej Partii Chin otwarcie skrytykowała partyjny wydział propagandy zajmujący się mediami, kulturą i sztuką za niewystarczającą pracę ideologiczną - podała w czwartek AFP.

Chiny: wewnątrzpartyjna krytyka wydziału propagandy KPCh / YAY Foto

Artykuł w tej sprawie, będący efektem dwumiesięcznej kontroli, został opublikowany w środę na stronie internetowej komisji.

Oceniono w nim, że działacze partyjni z wydziału propagandy nie poczuwają się do odpowiedzialności, jaka ciąży na nich z racji obowiązku pracy ideologicznej na rzecz partii. W rezultacie chińska sztuka nie podejmuje w wystarczającym zakresie tematów socjalistycznych, a myśl polityczna komunizmu nie jest odpowiednio ujęta w programach nauczania uniwersyteckiego.

Również w sferze informacji propaganda partyjna nie jest dość skuteczna. Dotyczy to zwłaszcza nowych mediów internetowych, w których - jak podkreślono w artykule - próżno szukać poprawnego wdrożenia pełnej, wciąż obowiązującej zasady całkowitej kontroli partii nad mediami.

W artykule pada apel o uczynienie oficjalnej propagandy bardziej przyciągającą i skuteczną.

Komunistyczna Partia Chin nie toleruje wyrażania niezależnych poglądów, stąd prasa, internet, radio i telewizja są poddane ścisłej kontroli. Wiele zachodnich stron internetowych jest blokowanych, a armia cenzorów na bieżąco nadzoruje dyskusje prowadzone na chińskich portalach społecznościowych.

Prezydent Xi Jinping w lutowym przemówieniu mającym zdyscyplinować państwowe media powiedział, że muszą one ściśle przestrzegać rozkazów wydziału propagandy KPCh.(PAP)

kot/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki