REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Ceny miedzi w Londynie spadają trzecią sesję

2026-04-28 08:11
publikacja
2026-04-28 08:11

Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie spadają w trakcie wtorkowej sesji - to już 3. dzień zniżek dla tego metalu. Inwestorzy rozważają perspektywy powrotu do negocjacji pomiędzy USA a Iranem - informują maklerzy.

Ceny miedzi w Londynie spadają trzecią sesję
Ceny miedzi w Londynie spadają trzecią sesję
fot. nemehaya / / Shutterstock

Miedź w dostawach 3-miesięcznych na LME jest wyceniana po 13 203,00 USD za tonę wobec 13.213,00 USD na zakończenie poprzedniej sesji.

Na Comex w Nowym Jorku miedź kosztuje 6,0530 USD za funt, niżej o 0,43 proc.

Na giełdzie metali SHF w Szanghaju miedź jest wyceniana po 102 040 juanów za tonę, po zniżce o 0,87 proc.

Inwestorzy rozważają perspektywy powrotu do negocjacji pomiędzy USA a Iranem i zakończenia konfliktu, który negatywnie wpływa m.in. na prognozy popytu na metale przemysłowe, w tym miedź.

Wakacje na giełdzie

Na razie prezydent USA Donald Trump i jego zespół ds. bezpieczeństwa narodowego są sceptyczni wobec irańskiej propozycji dotyczącej zakończenia wojny, zakładającej otwarcie cieśniny Ormuz i odłożenie w czasie rozmów o programie nuklearnym - podał "The Wall Street Journal", powołując się na źródła w amerykańskiej administracji.

Donald Trump rozmawiał z doradcami o irańskiej ofercie, nie odrzucił jej, ale dał do zrozumienia, że Teheran nie negocjuje w dobrej wierze. Przedstawiciele władz USA zapowiedzieli, że Amerykanie będą nadal negocjować z Iranem, a Biały Dom w najbliższych dniach najpewniej przedstawi swoją odpowiedź i kontrpropozycje.

Prezydent USA groził powrotem do ataków na Iran, jeśli uzna, że rozmowy mające zakończyć wojnę nie przynoszą rezultatów, ale w administracji USA narasta przekonanie, że Donald Trump chce uniknąć wznowienia działań zbrojnych.

Niepewność co do czasu trwania konfliktu na Bliskim Wschodzie nadal wpływa na wzrosty cen energii i zagraża globalnemu wzrostowi gospodarczemu.

"Notowania miedzi są silnie skorelowane z rynkami makroekonomicznymi, a w krótkiej perspektywie wzrost cen miedzi wymagałby katalizatorów, takich jak na przykład pozytywne informacje dotyczące negocjacji USA-Iran, a na razie tego nie ma" - piszą w rynkowej nocie analitycy firmy usług finansowych Chaos Ternary Futures Co. Ltd.

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME w Londynie kosztowała 13 213 USD za tonę, niżej o 96 USD.(PAP Biznes)

aj/ gor/

Dodaj Bankier.pl w Google
Źródło:PAP
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki