CBA przeszukało siedzibę JSW i jej spółek zależnych

2019-08-21 11:43
publikacja
2019-08-21 11:43

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali siedzibę Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz spółek zależnych tej firmy. Chodzi o śledztwo w sprawie realizacji umowy z zagraniczną spółką – podała prokuratura.

/ CBA

Informację o przeszukaniach, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu, potwierdził PAP naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski. Biuro nie informuje o szczegółach sprawy, odsyłając do prokuratury.

Katarzyna Żołna z katowickiej Prokuratury Regionalnej powiedziała PAP, że czynności przeprowadzone przez CBA są związane z toczącym się od niedawna śledztwem. Dotyczy ono nieprawidłowości w związku z realizacją umowy o współpracy zawartej pomiędzy jedną ze spółek zależnych JSW a spółką zagraniczną. "Z uwagi na wstępny etap tego postępowania nie możemy udzielić bliższych informacji" - dodała prok. Żołna.

Według „Dziennika Gazety Prawnej”, który jako pierwszy napisał o przeszukaniach CBA, działania służb mogą być następstwem opisywanego na łamach tej gazety w 2018 r. audytu prowadzonego w spółce. Z ustaleń gazety wynika, że sprawdzane są m.in. transakcje z firmą ze Szwajcarii oraz z koncernem ThyssenKrupp.

autor: Krzysztof Konopka

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
mith21
Dobrze, że CBA dało odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się na przeszukanie. To bardzo ułatwi postępowanie sprawdzające. Zupełniej jak w przypadku szefa KNF Chrzanowskiego, który zdążyć wrócić z Azji i posprzątać w gabinecie przed wizytą CBA. Państwo PiS.
mgamon_interia.pl
Może trzeba by też sprawdzić wszystkie spółki energetyczne , czy przez przypadek nie kupowały węgla z kopalń po zawyżonych cenach ,czym mogły przyczynić się do znacznej niegospodarności.

Powiązane: Górnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki