CBA i CBŚP zatrzymały cztery osoby próbujące wyłudzić ponad 150 mln zł VAT

CBA i CBŚP zatrzymały kolejne cztery osoby z grupy, która wyłudziła lub usiłowała wyłudzić ponad 150 mln zł VAT - dowiedziała się PAP. Grupa miała działać w Polsce, Niemczech i Estonii, a w śledztwie zatrzymano wcześniej i postawiono zarzuty 18 osobom.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (CBA)

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski powiedział w poniedziałek PAP, że to wspólna akcja funkcjonariuszy białostockiej delegatury CBA i olsztyńskiego zarządu CBŚP.

"Przeszukaliśmy miejsca zamieszkania zatrzymanych, zabezpieczyliśmy nośniki danych, dokumentację księgową i materiały dotyczące podmiotów wykorzystywanych przy przestępczym wyłudzaniu VAT" - powiedział PAP Brodowski.

Według śledczych grupa wyłudzała lub usiłowała wyłudzić zwrot podatku VAT. Miała wystawić faktury na ponad 750 mln zł i działać między styczniem 2015 a 2016 rokiem.

"Zatrzymani przez nas wspólnie z CBŚP trafią do nadzorującego to śledztwo podlaskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku. Tam mają usłyszeć zarzuty" - powiedział PAP naczelnik.

"Sprawa nadal się rozwija, nie wykluczamy kolejnych zatrzymań" - dodał. (PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ eaw/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil