REKLAMA

Były prezes XIV NFI zlecił zabójstwo inwestora giełdowego?

2007-03-22 06:52
publikacja
2007-03-22 06:52
Przedsiębiorca Janusz Lazarowicz zlecił zabójstwo inwestora giełdowego Piotra Głowali - poinformowała warszawska prokuratura. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".

Śledztwo w tej sprawie trwało blisko trzy lata i - jak dodaje dziennik - potwierdziło jego wcześniejsze ustalenia.

Zmasakrowane ciało Piotra Głowali zostało odnalezione pod Warszawą w maju 2004 roku. "Zdobyliśmy dowody, że to były prezes XIV NFI zlecił zabójstwo" - powiedział "Rzeczpospolitej" podinspektor Sebastian Michalkiewicz, szef warszawskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego.

Prokuratura wydała wczoraj postanowienie o przedstawieniu Lazarowiczowi zarzutu podżegania do zabójstwa. Wystąpi też do sądu o wydanie listu gończego i europejskiego nakazu aresztowania, ponieważ Lazarowicz wyjechał z Polski.

Ze śledztwa wynika, że Lazarowicz zlecił zabójstwo inwestora giełdowego znanemu gangsterowi Januszowi G., pseudonim Graf. Tuż przed śmiercią Głowala kilkakrotnie odwiedził Lazarowicza. Miał go szantażować w imieniu byłego prezesa PZU Grzegorza Wieczerzaka, który domagał się od Lazarowicza rozliczeń za dawne wspólne interesy. Wieczerzak czuł się oszukany przez grupę dawnych współpracowników, którzy zarządzali trzema narodowymi funduszami inwestycyjnymi. Głowala, powołując się na Wieczerzaka, groził Lazarowiczowi, że publicznie ujawni kompromitujące fakty.

"Rzeczpospolita" pisze, że tuż po odnalezieniu ciała Głowali Lazarowicz przeprowadził kampanię, która miała zdezorientować śledczych i opinię publiczną i odsunąć od niego podejrzenia. Szef zachodniego NFI wynajął znaną firmę PR, która podsuwała mylne tropy dziennikarzom zajmującym się sprawą.

Rz/kal
Źródło:IAR
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki