REKLAMA

Była prezes W Investments zatrzymana w sprawie piramidy finansowej

2020-04-22 08:26
publikacja
2020-04-22 08:26

Agenci CBA zatrzymali b. prezes spółki zarządzającej funduszami inwestycyjnymi, która wystawiła faktury na ponad 400 tys. zł za usługi prawne, których nie było. To kolejna zatrzymana w śledztwie dotyczącym piramidy finansowej – dowiedziała się w środę PAP.

fot. / / CBA
Grupa stworzyła cztery fundusze inwestycyjne zamkniętych aktywów niepublicznych i zarządzała nimi w latach 2012-17. Wcześniej zarzuty w sprawie postawiono 35 osobom, z których 30 było zatrzymanych, a 7 pozostaje w areszcie. W wyniku działań grupy ponad 2 tys. osób miało stracić co najmniej 600 mln zł, a szkody w mieniu funduszy oszacowano na ponad 90 milionów złotych.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski powiedział w środę PAP, że zatrzymania dokonali funkcjonariusze delegatury CBA. Kobieta miała stworzyć i zarządzać W Investments. Zatrzymana przez CBA była prezes zarządu spółki trafi do Prokuratury Regionalnej w Łodzi, gdzie zostaną jej przedstawione zarzuty.

"Zatrzymana była prezes odpowiada za wystawienie poświadczających nieprawdę faktur VAT, których łączna wartość wyniosła ponad 400 tys. złotych. Faktury były wystawiane na rzekome usługi polegające na opracowaniu i interpretacji ustawy o ustroju rolnym oraz interpretacji ustawy o prawie pierwokupu gruntów leśnych. W rzeczywistości usługi nie były wykonane"- powiedział PAP Brodowski.

Certyfikaty funduszy W Investment były oferowane za pośrednictwem banków. Pracownicy banków, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, mieli świadomie wprowadzać nabywców w błąd - przekonywali ich, że oferowane produkty są zabezpieczone gwarancjami bankowymi lub są po prostu zwykłymi lokatami bankowymi – wynika z ustaleń CBA.

ago/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
marianpazdzioch
Taka sztuka dla sztuki, żeby wyrobić statystki, skasować awanse. Sąd to później skaże na jakąś śmieszna kare w rodzaju 2 czy w ekstremalnej sytuacji 10 lat. Dzięki prawu dla bandytów, uchwalanemu przez polityków, oszustwa finansowe, to najlepszy "biznes" w tym kraju. Koszty czasem te drobne są, ale zwykle Taka sztuka dla sztuki, żeby wyrobić statystki, skasować awanse. Sąd to później skaże na jakąś śmieszna kare w rodzaju 2 czy w ekstremalnej sytuacji 10 lat. Dzięki prawu dla bandytów, uchwalanemu przez polityków, oszustwa finansowe, to najlepszy "biznes" w tym kraju. Koszty czasem te drobne są, ale zwykle łapią jednego na 10.
pasjonat_inwestor
Bardzo dobrze, że sprawa WI wraca na łamy mediów, warto podkreślić, że większość inwestorów zostało z problemem, a Alior Bank, który zobowiązał się przed KNF do usuwania skutków swoich działań - uchyla się od tego obowiązku.

Powiązane: Prokuratura na tropie przestępstw

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki