Była posłanka PO Ligia Krajewska z zarzutami

Jak twierdzi portal Onet - Ligia Krajewska, była posłanka PO jest podejrzana o przywłaszczenie blisko 320 tys. zł na szkodę Fundacji Szkoły Społecznej w Warszawie. Według prokuratury - obciążała ją prywatnymi zakupami, a braki w kasie tuszowała fałszywymi fakturami. Była posłanka nie przyznaje się do winy.

Ligia Krajewska założyła fundację w 1989 roku i otworzyła podstawówkę, w której została dyrektorką. Według Onetu z pieniędzy na prowadzenie szkoły posłanka finansowała własne zakupy: alkohol, papierosy, kosmetyki. Miała też zakupić sobie serwis obiadowy i meble robione na wymiar, a nawet żelazko, telewizor i wiertarkę.

Z ustaleń śledztwa wynika, że posłanka przedstawiała fałszywe faktury, by ukryć brakujące w Fundacji pieniądze. Faktury były wystawiane np. za zajęcia pływackie i obiady dla uczniów, choć to rodzice dzieci bezpośrednio płacili organizatorowi zajęć i firmie cateringowej.

Ligia Krajewska nie przyznaje się jednak do winy i zapowiada walkę o swoje dobre imię. W poniedziałek złoży też rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Jak uzasadniała - działalność w fundacji, to okres "bardzo odległy" i miał miejsce przed jej aktywnością polityczną.

Krajewska przekonywała w rozmowie z PAP, że "to jest doniesienie z zemsty byłych i obecnych członków zarządu Fundacji, którzy w tej chwili mają sprawę karną w sądzie". Obecny zarząd Fundacji Szkoły Społecznej ma sprawę karną dotyczącą defraudacji pieniędzy. Była posłanka PO zeznawała tam jako świadek.

"Nie chcę, żeby ktoś się musiał za mnie tłumaczyć. Ja się będę tłumaczyć sama za siebie. Wiem, co zrobiłam, a czego nie zrobiłam, dlatego nie zamierzam obciążać nikogo" - oświadczyła Krajewska.

Dopytywana, czy usłyszała już zarzuty, odparła: "Powiedzmy, że można tak uznać, chociaż nie jestem do końca przekonana. W tej chwili mam czas na odniesienie się do nich". Według niej rezygnacja z członkostwa w PO, do czasu wyjaśnienia sprawy, jest "istotna", aby postępowanie było "przejrzyste". "Myślę, że to jest istotne. Nie chronię się nazwiskiem i imieniem" - podkreśliła. 

Onet/IAR/jsta//mitro/ PAP/ amt/ mhr/

Źródło: Bankier24

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
11 4 sel

Ciekawe czy w ogóle kiedyś skontrolują szkołę męża brożki która wchłonęła miliony dotacji..bez rozliczenia czegokolwiek, a właśnie z powodu braku rozliczeń siedzą założyciele i oskarża się Amber Gold ..

! Odpowiedz
6 49 rimet1

Czy w PO jest jeszcze ktoś bez zarzutow ?

! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
20 8 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 7 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil