REKLAMA

Budopol zainkasuje 124 mln zł

2010-04-30 09:40
publikacja
2010-04-30 09:40

Gant Development wybrał spółkę z nowo powstałej grupy kapitałowej Budopolu Wrocław na generalnego wykonawcę swojego pierwszego warszawskiego projektu. Budowlana spółka za wykonanie I etapu inwestycji otrzyma 124 mln zł. Prace ruszą już 4 maja br. i mają być zakończone do grudnia 2011 r. Dla wrocławskiej spółki to rekordowy kontrakt w ostatnich latach.


Debiut Ganta w Warszawie „Kaskada na Woli” ma już pełne finansowanie, prawomocne pozwolenie na budowę, a od wczoraj generalnego wykonawcę. Została nim jedna ze spółek z grupy Budopol Wrocław, czyli spółka ze „stajni” dewelopera. Podpisany kontrakt opiewa na 124 mln zł i przewiduje wykonawstwo I etapu inwestycji przy Sokołowskiej. Marże na tym projekcie nie powinny odbiegać od dotychczasowych.
- To dla nas największy kontrakt w ostatnich latach. Bardzo się cieszymy, że go wygraliśmy. Z pierwszymi pracami chcemy ruszyć zaraz po weekendzie majowym – zapowiada Mirosław Motyka, prezes Budopolu Wrocław.

Pomimo że, plac przy Sokołowskiej jest jeszcze pusty, to sprzedaż mieszkań już ruszyła. Według nieoficjalnych danych, klienci Ganta kupili lub złożyli już zamówienia na ponad 40 z nich. W I etapie warszawskiej inwestycji  ma powstać 551 mieszkań. Dodatkowo zbudowane zostaną parkingi podziemne oraz lokale handlowo-usługowe o łącznej powierzchni 6,1 tys. mkw. Przypomnijmy, że w całym 2009 roku Budopol miał niespełna 70 mln zł przychodów. Oznacza to, że sama umowa z Gantem przewyższa ubiegłoroczną sprzedaż o 77 proc. Szef firmy zaznacza, że to nie koniec planów Budopolu na ten rok.    


- W tej chwili prowadzimy negocjacje z kilkoma inwestorami. Jeden z nich wydaje się być bliski podpisania z nami umowy. Inwestycja miałaby ruszyć jeszcze w tym roku – twierdzi Mirosław Motyka./ Gant Development
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki