REKLAMA

Kto przejmie rządową schedę po Naimskim? Dwie możliwości

2022-07-21 11:35
publikacja
2022-07-21 11:35
Kto przejmie rządową schedę po Naimskim? Dwie możliwości
Kto przejmie rządową schedę po Naimskim? Dwie możliwości
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM/ Kancelaria Premiera RP

Kompetencje dotychczasowego pełnomocnika ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotra Naimskiego przejdą do Ministerstwa Aktywów Państwowych lub Ministerstwa Klimatu i Środowiska - powiedział w czwartek PAP.PL minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Minister w KPRM, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski został zdymisjonowany w środę. Naimski jako sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiadał za nadzór nad Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi, Gaz-Systemem oraz nad programem budowy polskiej energetyki atomowej.

"Pełnomocnik był poza strukturą Ministerstwa Klimatu i Środowiska i poza strukturą Ministerstwa Aktywów Państwowych. To nie było zbyt komfortowe, tutaj potrzebna była większa koordynacja" - powiedział w czwartek w Studiu PAP minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Dopytywany o to, w ramach którego ministerstwa funkcjonować będzie następca Naimskiego, odpowiedział - "w MAP bądź MKiŚ, w którymś z tych resortów".

Szef resortu rozwoju i technologii powiedział, że jeśli chodzi o modernizację i rozwój sieci przesyłowych energii elektrycznej, potrzebne jest usystematyzowanie prac rządu, większa ich koordynacja.

"Częściowo niektóre spółki energetyczne podlegały pod ministra Naimskiego. To było jakby wydzielone z całego sektora podległego MAP. Potrzebna jest koordynacja zarówno spółek Skarbu Państwa, jak i innych resortów, i myślę, że w ramach tej konsolidacji obserwowaliśmy te zmiany" - dodał.

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

50 pytań i odpowiedzi. Poradnik (nie tylko) dla początkujących

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Z nieoficjalnych informacji opublikowanych w środę przez "Wprost" wynika, że do grona wiceministrów aktywów państwowych dołączy niebawem Krzysztof Tchórzewski, były minister energii w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

Buda zapytany o to, czy Tchórzewski przejmie funkcje po Naimskim, odpowiedział, że nie chce tego przesądzać. "Choć jak słyszę o ministrze Tchórzewskim, to się uśmiecham i cieszę, bo znam jego kompetencje" - odpowiedział i dodał, że Tchórzewski był autorem m.in programu dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych Mój Prąd.

Autor: Adrian Kowarzyk

amk/ ann/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj 500 zł i oszczędzaj na 7% w Banku Millennium

Zyskaj 500 zł i oszczędzaj na 7% w Banku Millennium

Komentarze (7)

dodaj komentarz
karbinadel
Jacyż oni są do siebie podobni :) Działacz PiS to chyba jakaś nowa rasa człekokształtnych
olmert
Naimski dla odmiany to przyrodnik :)
olmert
Oni wyglądają jak dwaj bracia bliźniacy choć Moskwa po socjologii, a Icek po historii - matrix!
humanres
Naimski nie chciał na starość firmować tego bu****u swoim nazwiskiem więc się zmył. Słusznie
andregru
Na zdjęciu dwoje wybitnych fachowców od wszystkiego .

Powiązane: Rząd Mateusza Morawieckiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki