REKLAMA
WAŻNE

Brytyjska monarchia cieszy się najwyższym poparciem w historii

2012-05-19 15:29
publikacja
2012-05-19 15:29
Tylko co ósmy Brytyjczyk chce zmiany ustroju na republikę.

Za rządami królowej opowiada się 80 procent ankietowanych w sondażu przeprowadzonym dla dziennika "Daily Telegraph". 13 procent chce zmiany ustroju. Przed rokiem po ślubie księcia Williama z Kate Middleton poparcie dla monarchii było nieco niższe, choć i tak wysokie - 75 procent. Zdaniem analityków, wzrost poparcia dla królowej może się wiązać z obchodami 60-lecia na tronie. W ramach Diamentowego Jubileuszu Elżbieta II częściej pojawiała się publicznie i odwiedziła różne części swojego kraju.

Od 1993 roku gdy pracownia Ipsos przeprowadza sondaże na temat monarchii, nigdy nie cieszyła się ona tak dużym poparciem. Poprzedni tego typu sondaż przeprowadzono w 1969 roku i wówczas przeciwnych temu ustrojowi było 18 procent Brytyjczyków, czyli więcej niż dziś.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/telegraph.co.uk/to/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~S.O.
W ubiegłym tygodniu ,,Polsat'' donosił,że w Grecji iPortugalji planuje się restytucję Monarchii. To zrozumiałe gdyż do upadku moralnego i gospodarczego doprowadziły te kraje rzady hołoty. Wszystkie republiki cechuje chęć kopiowania amerykańskiego stylu życia ,choć nie posiadają one takich warunków jak USA.W ubiegłym tygodniu ,,Polsat'' donosił,że w Grecji iPortugalji planuje się restytucję Monarchii. To zrozumiałe gdyż do upadku moralnego i gospodarczego doprowadziły te kraje rzady hołoty. Wszystkie republiki cechuje chęć kopiowania amerykańskiego stylu życia ,choć nie posiadają one takich warunków jak USA. Wszyscy w Świecie mają już dośc rządów idiotycznego gminu.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki