Brytyjska monarchia cieszy się najwyższym poparciem w historii

Tylko co ósmy Brytyjczyk chce zmiany ustroju na republikę.

Za rządami królowej opowiada się 80 procent ankietowanych w sondażu przeprowadzonym dla dziennika "Daily Telegraph". 13 procent chce zmiany ustroju. Przed rokiem po ślubie księcia Williama z Kate Middleton poparcie dla monarchii było nieco niższe, choć i tak wysokie - 75 procent. Zdaniem analityków, wzrost poparcia dla królowej może się wiązać z obchodami 60-lecia na tronie. W ramach Diamentowego Jubileuszu Elżbieta II częściej pojawiała się publicznie i odwiedziła różne części swojego kraju.

Od 1993 roku gdy pracownia Ipsos przeprowadza sondaże na temat monarchii, nigdy nie cieszyła się ona tak dużym poparciem. Poprzedni tego typu sondaż przeprowadzono w 1969 roku i wówczas przeciwnych temu ustrojowi było 18 procent Brytyjczyków, czyli więcej niż dziś.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/telegraph.co.uk/to/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~S.O.

W ubiegłym tygodniu ,,Polsat'' donosił,że w Grecji iPortugalji planuje się restytucję Monarchii. To zrozumiałe gdyż do upadku moralnego i gospodarczego doprowadziły te kraje rzady hołoty. Wszystkie republiki cechuje chęć kopiowania amerykańskiego stylu życia ,choć nie posiadają one takich warunków jak USA. Wszyscy w Świecie mają już dośc rządów idiotycznego gminu.

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil