

Organizacja dużej imprezy sportowej – w tym przypadku mistrzost świata oraz mistrzostw Europy w piłce nożnej – jest dla przyjezdnych interesująca, jednak nie przekłada się ona bezpośrednio na zainteresowanie krajem goszczącym, jako kierunkiem turystycznym - wynika z danych zebranych przez trivago.pl.
Brazylia, Mundial 2014
Zainteresowanie noclegami w Brazylii wśród obcokrajowców w okresie styczeń-czerwiec 2014 wzrosło o 12% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, i aż o 253% biorąc pod uwagę jedynie okres samych Mistrzostw Świata (12.06-13.07).
Największe zainteresowanie odnotowaliśmy na trivago w okresie styczeń-luty, co może świadczyć o tym, że pomimo wielkiego wydarzenia, sezonowość wciąż pozostawała istotnym czynnikiem mającym wpływ na zainteresowanie tamtejszą bazą hotelową,
Wśród Brazylijczyków zainteresowanie noclegami w brazylijskich miastach wzrosło w okresie styczeń-czerwiec o jedyne 1%, a podczas samych Mistrzostw Świata poszło w górę o 19%,
Zainteresowanie obcokrajowców noclegami w brazylijskich miastach po rozgrywkach (przyjazd po 13.07) spadło o 6% w porównaniu do roku 2013, natomiast wśród samych Brazylijczyków jest niższe aż o 63%. Zainteresowanie Brazylijczyków hotelami w ich własnym państwie wzrosło więc jedynie na czas Mistrzostw Świata. Jako okres wyszukiwania zakwaterowania przyjęto 01.04-10.07.

Polska/Ukraina, Euro 2012
Zainteresowanie noclegami w Polsce i Ukrainie wśród obcokrajowców w okresie styczeń-czerwiec 2012 wzrosło o 7% w porównaniu do tego samego okresu w roku 2011, i o 64% biorąc pod uwagę jedynie okres samych Mistrzostw Europy (08.06-01.07),
Największe zainteresowanie noclegami w Polsce i Ukrainie odnotowaliśmy na trivago w okresie maj-czerwiec 2012. Biorąc pod uwagę podobny trend w roku 2011 oraz generalny wzrost zainteresowania obydwoma krajami goszczącymi w 2012, można wysnuć wniosek, iż to nie rozgrywki miały wpływu na wzrost liczby przyjezdnych, a składało się na to wiele czynników,
Wśród Polaków i Ukraińców zainteresowanie noclegami w obydwu krajach wzrosło w okresie styczeń-czerwiec 2012 o 34%, jednak podczas samych Mistrzostw Europy było niższe o 8% w porównaniu do 2011. Można więc wysnuć wniosek, że zainteresowanie noclegami na terenie obu krajów było mniejsze wśród wspomnianych narodowości.
/ trivago.pl






























































