REKLAMA

BoomBit dokona odpisów aktualizujących nakłady na prace rozwojowe w wys. 6,3 mln zł

2021-02-26 13:40
publikacja
2021-02-26 13:40
Boombit

BoomBit zdecydował o dokonaniu w skonsolidowanych wynikach za 2020 rok odpisów aktualizujących nakłady na prace rozwojowe w wysokości 6,33 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Spółka podała, że na podstawie przeprowadzonych testów na utratę wartości zdecydowała o dokonaniu odpisów aktualizujących 6 gier, w łącznej wysokości 1,97 mln zł (2,34 mln zł w jednostkowym sprawozdaniu finansowym): Idle Coffee Corp, Cooking Festival, Mighty Heroes, Tiny Gladiators 2, Word Search Heroes oraz Tiny Tomb: Dungeon Explorer.

Odpisy spowodowane były niższymi od zakładanych wynikami osiąganymi przez te tytuły, które w ocenie spółki mają ograniczone możliwości poprawy w przyszłości. Spółka nie planuje ich dalszego rozwoju.

BoomBit dokonał ponadto oceny projektów w pipelinie produkcyjnym, na których prace zostały zawieszone w związku z aktualizacją celów strategicznych oraz rozwojem portfolio gier typu hyper-casual.

Jak napisano, spółka zdecydowała o niekontynuowaniu prac nad pięcioma projektami na różnym etapie zaawansowania (John Doe, Guns Club oraz gry z gatunku Sport, Racing oraz Puzzle) oraz dokonaniu odpisów aktualizujących na pełną wartość tych aktywów, w łącznej wysokości 4,36 mln zł (w tym 2,62 mln zł w jednostkowym sprawozdaniu finansowym).

"Zarząd spółki jest przekonany, że brak kontynuacji prac nad ww. projektami, w związku z obraną strategią koncentracji na grach hyper-casual, przy jednoczesnym utrzymaniu zaangażowania w grach GaaS o wysokim potencjale monetyzacyjnym, dotychczasowego portfolio grupy oraz kolejnych tytułów wydawanych na platformie Nintendo Switch, jest najbardziej korzystna z punktu widzenia akcjonariuszy" - napisano.

"Pozytywny wpływ obranej strategii wydawniczej przejawia się w wyższych przychodach i wynikach operacyjnych oraz w szczególności korzystnych przepływach pieniężnych generowanych z działalności operacyjnej spółki oraz grupy kapitałowej BoomBit od początku 2020 r." - dodano.

Spółka planuje opublikować sprawozdania roczne za 2020 rok 23 kwietnia 2021 r. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki