REKLAMA

Bon turystyczny przedłużony. 500 zł można wykorzystać podczas ferii zimowych

2022-09-06 09:45, akt.2022-10-04 14:15
publikacja
2022-09-06 09:45
aktualizacja
2022-10-04 14:15

Bon turystyczny będzie przedłużony do 31 marca 2023 r. Sejm przyjął zmiany w projekcie ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Po nowelizacji przepisów rodzice skorzystają z dodatkowych 500 zł lub 1000 zł (w przypadku dziecka z niepełnosprawnością) na wakacje także podczas ferii zimowych. 

Bon turystyczny przedłużony. 500 zł można wykorzystać podczas ferii zimowych
Bon turystyczny przedłużony. 500 zł można wykorzystać podczas ferii zimowych
fot. Pawel Szwapczynski / / FORUM

Bon turystyczny, czyli 500 zł dofinansowania na wakacje dla dziecka, miał obowiązywać do 30 września 2022 r. Do tej daty rodzice i opiekunowie dzieci poniżej 18. r.ż mogli wykorzystać pieniądze ze świadczenia na opłacenie m.in. usług hotelarskich lub imprez turystycznych. W piątek (2 września) Sejm przyjął projekt nowelizacji ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Z nowych przepisów wynika, iż czas na wykorzystanie środków z został przedłużony do 31 marca 2022 r. 

Według danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na początku sierpnia br. wciąż 750 tys. bonów pozostało nieaktywnych. Z kolei Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił uwagę, że luka w przepisach uniemożliwia wykorzystanie świadczenia tym opiekunom, którzy nabyli prawo do opieki nad pociechą, nad którą już ktoś sprawował pieczę, a wakacyjnego 500+ nie wykorzystał.

Rodzice i opiekunowie, którzy jeszcze nie skorzystali ze świadczenia, będą mogli zrobić to m.in. podczas ferii zimowych w przyszłym roku. Przepisy wejdą w życie po zatwierdzeniu nowelizacji przez Senat oraz podpisaniu przez Prezydenta RP. 

"Potrzebę przedłużenia terminu realizacji programu PBT w takim wymiarze wskazywały we wspólnym stanowisku z 15 lipca Rada Polskiej Organizacji Turystycznej i Rada Ekspertów do spraw Turystyki" – podaje resort sportu i turystyki.

– Potrzeba przedłużenia programu Polskiego Bonu Turystycznego do końca marca 2023 r. zrodziła się na podstawie analiz dotychczasowego stopnia wykorzystywania przez rodziny środków, które lokowane u przedsiębiorców i organizatorów pożytku publicznego stymulują rozwój gospodarczy. Sygnalizowaliśmy potrzebę utrzymania w polskim porządku prawnym rozwiązań mających obopólne korzyści - odciążających budżety polskich rodzin oraz wspierających przedsiębiorców turystycznych dotkniętych skutkami pandemii – mówił Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

DF

Źródło:
Tematy
Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Komentarze (6)

dodaj komentarz
emulgator
Kolejny "sukces" rządu - rozdawanie darmowej kasy złupionej wysokimi podatkami od ciężko pracujących co nie mogą doprosić sie o podwyżki płac.
keaman
Ludzi nie stać na wyjazdy, natomiast całe społeczeństwo dorzuca się do wyjazdów bananowych dzieci.
emulgator
Pewnie byś chciał aby ci dali i na paliwo i kupili buty, kiełbachy i flachę wódy - wszystko za darmochę?
trolley odpowiada emulgator
Jak ma być za darmochę to trzeba wcześniej do PISu wstąpić. I jeszcze można wygrac stołek jakiś w spółce SP albo coś...
peluquero
zyskują nieliczni, tracą wszyscy
emulgator
Tylko wytłumacz mi jak to jest że ci nieliczni przegłosują w wyborach większość. Pewnie inni dostają inne przywileje.

Powiązane: Bon turystyczny – 500 zł na wakacje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki