REKLAMA

Bmp zarobiło na ofercie publicznej Bankier.pl 2,4 mln EUR

2006-06-19 17:50
publikacja
2006-06-19 17:50
Berlin/Warszawa, 19 czerwca 2006 r. – W dniu dzisiejszym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbyły się pierwsze notowania akcji spółki Bankier S.A., wiodącego w Polsce portalu finansowego. Pierwszy kurs akcji wyniósł 8,25 PLN, czyli o 10% powyżej ceny emisyjnej akcji, która wynosiła 7,50 PLN.

Spółka bmp AG wspólnie z zarządzaną przez siebie spółką CEEV GmbH nabyły pakiet akcji w spółce Bankier S.A w 2001 r. W ramach kolejnych rund finansowania objęły pakiet większościowy i tym samym uzyskały decydujący udział w określaniu strategii działania spółki Bankier S.A., która w kolejnych latach osiągnęła wiodącą na rynku pozycję w segmencie finansowych mediów online w Polsce. bmp/CEEV zainwestowały po połowie łącznie ok. 1,75 mln EUR.

W ramach zrealizowanej na początku 2006 roku transakcji pre-IPO, bmp/CEEV uzyskały ze sprzedaży akcji spółki 0,6 mln EUR, zaś z akcji sprzedanych w ramach obecnej oferty publicznej – ok. 2,4 mln EUR. bmp/CEEV zachowały ok. 20% udział w Bankier.pl S.A., której rynkowa kapitalizacja wynosi ok. 13,5 mln EUR.

Dzięki pozyskanym środkom w kwocie ok. 2,8 mln EUR, Bankier.pl S.A. zamierza rozbudować swoją pozycję na rynku, m.in. poprzez rozbudowę nowych rodzajów usług, nie wyklucza także przejęć. Swoje prognozy dalszego wzrostu Bankier.pl opiera na wysokim potencjalne charakteryzującym zarówno rynek reklamy online, jak i rynek pośrednictwa w sprzedaży produktów finansowych.

„Pomyślny debiut na giełdzie wzmacnia niezależną pozycję Bankier S.A., zwiększa stopień znajomości spółki oraz zapewnia podstawy szybszego wzrostu. Jesteśmy dumni, że wspólnie z pracownikami spółki Bankier S.A. stworzyliśmy w nie zawsze łatwym środowisku rynkowym innowacyjną firmę odnotowującą znaczny wzrost“, podkreślił dzisiaj rano na GPW Jens Spyrka, Partner bmp odpowiedzialny za realizację tego projektu. „Bankier cieszy się dużym uznaniem, o czym świadczy chociażby silny popyt ze strony instytucjonalnych i prywatnych inwestorów zgłoszony w ramach oferty publicznej. To zainteresowanie znalazło swój wyraz w aż dziewięciokrotnej nadsubskrypcji. Zakładamy, że ten pomyślny rozwój będzie się utrzymywał dla dobra wszystkich akcjonariuszy Spółki.“

Wspólnie z innymi dotychczasowymi akcjonariuszami bmp/CEEV zobowiązały się, że w ciągu pierwszych 12 miesięcy akcje spółki sprzedadzą tylko w przypadku, jeżeli ich aktualny kurs przewyższy cenę emisyjną (7,50 PLN) o 15%.
Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki