Biuro podróży „Mediterraneum” z Poznania ogłosiło upadłość

Jedno z najstarszych poznańskich biur podróży „Mediterraneum” ogłosiło upadłość. Historia tego biura sięga blisko 30 lat działania. Za granicą przebywa obecnie 160 klientów biura.

(fot. Maciej Biedrzycki / FORUM)

O upadłości poinformowała samo biuro na stronie internetowej. „Z przykrością informujemy, że w związku z utratą płynności finansowej nie mamy możliwości wywiązania się z zawartych z Państwem umów o świadczenie usług turystycznych. Dlatego też zmuszeni zostaliśmy do podjęcia bardzo trudnej dla nas decyzji o ogłoszeniu upadłości” – czytamy w komunikacie firmy.

O sytuacji został powiadomiony Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego – wynika z informacji opublikowanych na stronie. „Prosimy o skontaktowanie się z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w celu uzyskania informacji dotyczących odzyskania wpłaconych na poczet imprez pieniędzy” – czytamy w komunikacie biura. Dalej biuro kieruje do swojego ubezpieczyciela, firmy Singal Iduna, w której miało wykupione obowiązkowe ubezpieczenie. Wartość polisy, której ważność upływała 17 września, wynosi 1,26 mln zł.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego poinformował, że wpłynęła do niego informacja z biura podróży, „iż z powodu niewypłacalności Spółka nie jest w stanie wywiązać się z umów o świadczenie usług turystycznych zawartych z podróżnymi”. Na stronie urzędu można przeczytać, że poszkodowani klienci biura podróży powinni składać roszczenie poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Signal Iduna. Wydrukowane formularze można też wysyłać tradycyjną pocztą na adres ubezpieczyciela.

Do składania roszczeń uprawnieni są podróżni, którzy zostali poszkodowani oraz agenci, jako pełnomocnicy podróżnych. Potrzebne będą także kopia umowy o udział w imprezie turystycznej oraz dowód wpłaty na rzecz organizatora lub pośrednika.

Według informacji podanych przez Radio Poznań, na wyjazdach zorganizowanych przez biuro podróży we Francji i Hiszpanii przebywa obecnie 160 osób.

MD

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 3 jendreka

Największe? Ja pierwszy raz słyszę o takim. Śmiechu warte, i co to za nazwą, musiało upaść i tyle.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne