Bitcoin znowu w górę, chińskie giełdy odblokowały wypłaty

analityk Bankier.pl

Po niemal czterech miesiącach częściowej blokady wypłat najbardziej liczące się giełdy wirtualnych walut za Wielkim Murem wznawiają normalne działanie. Tymczasem po stosunkowo mocnej korekcie cena bitcoina wraca w okolice 2400 dolarów.

(YAY Foto)

W lutym największe chińskie giełdy kryptowalut zostały zmuszone do zawieszenia wypłat dla klientów. Był to efekt działań tamtejszego banku centralnego, który za cel postawił sobie wzmocnienie zabezpieczeń związanych z zapobieganiem praniu pieniędzy i kontrolą przepływu kapitału.

W tym tygodniu platforma BTCChina rozpoczęła „testy” wypłat kryptowalut po uruchomieniu bardziej restrykcyjnych procedur weryfikacji użytkowników. Podobną decyzję podjęła giełda OKCoin, gdzie obowiązywać mają dzienne limity dla wycofywanych wirtualnych walut uzależnione od poziomu weryfikacji klientów. W ślady pozostałych liczących się graczy poszedł także serwis Huobi.

Kurs bitcoina odrabia tymczasem straty po załamaniu w ostatnim tygodniu maja. Jeszcze 25 maja przekroczył granicę 2600 dolarów, by następnie spaść w okolice 2000 dolarów. Obecnie notowania najpopularniejszej kryptowaluty wahają się w przedziale 2400-2500 dolarów. Szerokim echem w mediach dostrzegających fenomen nowej formy pieniądza odbijają się coraz bardziej fantastycznie brzmiące prognozy. W ostatnich dniach na nagłówki trafił analityk Saxo Banku, który twierdzi, że w ciągu dekady jednostka kryptowaluty może kosztować nawet 100 tys. dolarów.

Michał Kisiel

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~takzapytam

chinczycy nieżle kombinują, 90% obrotu bitcoinami jest w chinach. bitcoin to niezły kabaret, kto ryzykuje się nie boi niech kupuje i zarabia :) Ale nazywanie tego walutą, kryptowalutą powinnoo być karalne. To nie jest i nigdy nie będzie żadną walutą, bo nie spełnia żadnego wymogu jaki powinna mieć waluta. To zwykły "produkt" którym sie handluje i na którym zbudowano piramidkę i nadmuchano. A że ktoś bierze go w rozliczeniu? Na działce moich rodziców ludzie wymiejają się, rzodkiewkami, ogórkami, agrestem, pożeczkami, mirabelką ... ale czy to są waluty ???

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
10 6 ~nnx

wyglada na to ze BTC bedzie rosl tak jak saxobanku pisza do 100.000 USD za 1BTC

! Odpowiedz
11 7 ~Bakuś

Nie ma prądu, nie ma neta,
Po bitcoinie. Ot, podnieta!

! Odpowiedz
3 9 ~Szczepan

W takim przypadku to swoją kartą płatniczą też nigdzie nie wypłacisz ani nie zapłacisz więc masz takie samo ryzyko ;)

! Odpowiedz
1 4 ~dociekliwy

Jak dalej będą ograniczać obrót gotówkowy, to to samo będzie mógł napisać o każdej innej walucie.

! Odpowiedz
0 0 ~Bakuś odpowiada ~Szczepan

Ok wiec zmienię, ale mi to nie robi różnicy:

Nie ma prądu, nie ma neta,
Po pieniądzu. Ot, podnieta!

Zadowolony? Przecież to to samo. Kwestia umowy.

! Odpowiedz
21 9 ~luuk

To się skończy jedną wielką masakrą , pytanie tylko kiedy. Ta cała bańka na bitcoinie jest najbardziej absurdalna ze wszystkiego co powstało w ostatnim stuleciu. Ludzie płacą bajońskie sumy za nic , za coś co można powielać w nieskończoność.

! Odpowiedz
5 14 ~BS

Nie, nie można powielać w nieskończoność.
Poczytaj o tym trochę.

! Odpowiedz
3 12 ~dociekliwy

i takie komentarze czytamy od 7 lat...

Wszystko może być walutą, jeśli jest powszechnie akceptowalne, łatwo podzielne i trwałe. Niczego więcej nie trzeba.

Decydujące w BTC jest rozwiązanie problemu wielkości łańcucha bloków i edukowanie użytkowników na temat bezpieczeństwa i ograniczonego zaufania do giełd. Natomiast sam Blockchain gwarantuje bezpieczeństwo transakcji, jak normlanie w sieci P2P.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD/PLN -0,10% 3,9240
2020-02-28 21:30:00
EUR/PLN 0,24% 4,3320
2020-02-28 21:30:00
EUR/USD 0,35% 1,1040
2020-02-28 21:30:00
CHF/PLN 0,38% 4,0704
2020-02-28 21:30:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil