REKLAMA
PIT 2023

Bitcoin w dół. Kurs poniżej 200 000 złotych

2021-02-23 08:02
publikacja
2021-02-23 08:02

Jeszcze do niedawna bitcoin kosztował mniej, niż dziś wynosi dzienna zmiana jego ceny. Najpopularniejsza kryptowaluta wróciła poniżej 50 000 dolarów.

Bitcoin w dół. Kurs poniżej 200 000 złotych
Bitcoin w dół. Kurs poniżej 200 000 złotych
fot. R19 / / Shutterstock

Rozpoczęty w poniedziałek spadek kursu bitcoina we wtorek rano czasu polskiego przełożył się na zejście kursu kryptowaluty poniżej okrągłego poziomu 50 000 dolarów. Tym samym notowania bitcoina wróciły do poziomów z ubiegłego tygodnia. W wyznaczonym w ostatnich dniach szczycie, jeden BTC kosztował ponad 58 000 dolarów.

Spadek ceny bitcoina o ponad 10 proc. połączony z relatywnie niewielkim wzrostem liczby jego jednostek w obiegu sprawiły, że kapitalizacja, czyli łączna wartość wszystkich  BTC spadła poniżej 1 biliona dolarów, do 925 mld dolarów.

Nawet mimo ostatnich spadków, bitcoin wciąż pozostaje o ok. 75 proc. droższy niż na koniec 2020 r. oraz o 420 proc. droższy niż 12 miesięcy temu.

Na bitcoina warto także spojrzeć przez pryzmat cen w polskim złotym. We wtorek rano 1 BTC kosztuje 188 000 PLN, podczas w poniedziałek notowania wskazywały ponad 200 000 zł.

[Aktualizacja] Kurs bitcoina w dalszej części handlu spadł do 45 000 USD,  by następnie powrócić do 48 000 USD.

W światowych mediach bitcoinowi towarzyszą dziś dwa dobrze znane miłośnikom kryptowalut (i nie tylko) nazwiska – Janet Yellen i Elona Muska. Była przewodnicząca Fedu i obecne sekretarz skarbu USA ponownie skrytykowała kryptowalutę, uznając ją za „skrajnie nieefektywną metodę przeprowadzania transakcji, zważywszy na potężne ilości pochłanianej energii”.

Z kolei, jak podliczył Bloomberg, założyciel Tesli ponownie stracił pozycję najbogatszego człowieka na świecie. Przyczyniły się do tego zarówno spadki cen akcji kalifornijskiej spółki (-8,5 proc.), jak i notowania samego bitcoina – wczoraj pisaliśmy o tym, że Tesla może na kryptowalutach zarobić więcej niż na sprzedaży samochodów.

MZ

Źródło:
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (30)

dodaj komentarz
demeryt_69
To jest kolejny ordynarny wałek, a nie żadna waluta!
bankster-kreator
Tu jest taka fajna nutka która wklejałem już ponad miesiąc temu jak bitcoin spadł z 42tys. dolców na 29tyś. Ponownie wklejam tą nutkę: https://youtu.be/V3QQJ18toPo
dolafika
Bańka pękła z hukiem = realizacja zysków przez wieloryby. Kto zostanie na pokładzie - zostanie zgolony do skarpetek.
batic
No faktycznie, cena spadła na chwilę do poziomu sprzed 12 dni. Teraz oscyluje w okolicach poziomu z zeszłego wtorku. Chyba się nie pozbiera przynajmniej przez tydzień. Bitcoin umarł.
bankster-kreator
Gdyby nie to zdecentralizowane rozproszone pochłanianie energii to bitcoin nie przetrwał by nawet kilku miesięcy bo jest wrzodem na tyłku obecnej finansjery. Która koniec końców i tak go przejmie bo wykupi większość bitcoinów z rąk amatorów inwestorów którzy oddadzą go za dodrukowany papier. Gdyby nie to zdecentralizowane rozproszone Gdyby nie to zdecentralizowane rozproszone pochłanianie energii to bitcoin nie przetrwał by nawet kilku miesięcy bo jest wrzodem na tyłku obecnej finansjery. Która koniec końców i tak go przejmie bo wykupi większość bitcoinów z rąk amatorów inwestorów którzy oddadzą go za dodrukowany papier. Gdyby nie to zdecentralizowane rozproszone pochłanianie energii to bitcoin nie przetrwał by nawet kilku miesięcy i skończyłby jak Liberty Reserve, https://pl.qaz.wiki/wiki/Liberty_Reserve
bankster-kreator
Bitcoina się nie sprzedaje, jak potrzeba kasy na inwestycje to daje się go pod zastaw albo wrzuca na lokatę. Zdecentralizowane finanse rozbudowują się w tempie wykładniczym więc w najbliższym czasie nie będzie z tym problemu. Wszyscy którzy sprzedawali swoje bitcoiny w perspektywie czasu żałują swojej decyzji. Wyjątkiem są nieliczni Bitcoina się nie sprzedaje, jak potrzeba kasy na inwestycje to daje się go pod zastaw albo wrzuca na lokatę. Zdecentralizowane finanse rozbudowują się w tempie wykładniczym więc w najbliższym czasie nie będzie z tym problemu. Wszyscy którzy sprzedawali swoje bitcoiny w perspektywie czasu żałują swojej decyzji. Wyjątkiem są nieliczni którzy powrócili na rynek i którym dobrze wyszedł traiding ale jak wiadomo wcześniej czy później każdy traider przechodzi mniejsze lub większe bankructwo i zaczyna zabawę od nowa...
demeryt_69 odpowiada bankster-kreator
Co to jest "traiding" - pytam poważnie :)
bankster-kreator odpowiada demeryt_69
Trochę to spolszczyłem :) ale jak nie wiesz co to jest to pomyliłeś portale nie wchodź tutaj, polecam ci pudelka czy jakieś pani domu. Tam spamuj razem z merytem co drugi komentarz.
meryt odpowiada bankster-kreator
bankster-kreator "Wszyscy którzy sprzedawali swoje bitcoiny w perspektywie czasu żałują swojej decyzji. Wyjątkiem są nieliczni którzy powrócili na rynek i którym dobrze wyszedł traiding"

Bez sprzedaży nie ma kupna, wyceny i nie ma czego żałować (wzrostu wyceny) :)demeryt_69 odpowiada bankster-kreator
Je, je, je - trejdin' my butt :)

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki