REKLAMA

Bitcoin stracił 20 proc. w ciągu dwóch dni. Czas na wzrosty?

2018-02-23 12:30
publikacja
2018-02-23 12:30

Dobra passa bitcoina skończyła się we wtorek. W środę i czwartek najpopularniejszą kryptowalutę spotkała bolesna korekta, która sprowadziła kurs niemal 19 proc. poniżej środowego maksimum. Dziś w nocy zadziałały jednak poziomy wsparcia, które podtrzymały rajd bitcoina w połowie lutego. Czy to już czas na wzrosty?

Bitcoin stracił 20 proc. w ciągu dwóch dni. Czas na wzrosty?
Bitcoin stracił 20 proc. w ciągu dwóch dni. Czas na wzrosty?
fot. Alain Pitton / / ZUMA Press

Ostatni raz bitcoin przebywał w okolicach 10 000 dolarów tydzień temu. Wykonując chwilowy taniec wokół tego poziomu, ostatecznie udał się w kierunku północnym, zatrzymując się ostatecznie tuż pod poziomem 12 000 dolarów – wynika z danych publikowanych przez serwis Coinmarketcap. W ciągu ostatni dwóch dni najpopularniejsza kryptowaluta skorygowała swój lutowy rajd, który niemal podwoił jej wartość. Korekta na całkiem rozsądnym poziomie sięgnęła niespełna 19 proc.

Wygląda na to, ze poziom w pobliżu 10 000 dolarów może okazać się kluczowy dla dalszego rozwoju sytuacji. Jeśli kurs najpopularniejszej kryptowaluty ma dalej rosnąć, wsparcia, które zadziałały ostatniej nocy oraz w połowie lutego, nie powinny zostać przebite. Jeśli faktycznie wzrosty się zmaterializują, przeszkodą kolejny raz stanie się poziom 12 000 dolarów. Jego przebicie powinno utorować drogę do dalszych wzrostów.

A wzrostom sprzyja stosunkowo spokojna atmosfera wokół rynku kryptowalut. Wprawdzie tu i ówdzie pojawiają się pojedyncze informacje o regulacji rynku, to jednak nie mają one na razie takiego natężenia jak w styczniu. Temat jednak będzie powracał wraz ze zbliżaniem się szczytu G20, czyli spotkania przedstawicieli państw reprezentujących największe gospodarki na świecie, które odbędzie się na przełomie listopada i grudnia.

Dziś wieczorem warto obserwować informacje o pozycjach dużych inwestorów na rynku kontraktów terminowych na bitcoina. Dane aktualne na 20 lutego opublikuje amerykański nadzór CFTC.

W piątek w południe notowania bitcoina trzymają się ponad poziomem 10 000 dolarów. Wprawdzie kurs notuje spadek o ponad 2 proc. w ciągu ostatnich 24 godzin, to jednak od nocnych minimów bitcoin zyskał już blisko 3 proc. O godz. 12:12 kurs bitcoina wynosi 10 145 dolarów - wynika z danych serwisu Coinmarketcap. Wartość całego rynku kryptowalut zbliża się ponownie do poziomu 450 mld dolarów.

fot. / / Coinmarketcap

Patrząc na największych rywali bitcoina wśród kryptowalut, widać, że odbicie na niektórych tokenach rozpoczęło się wcześniej niż na bitcoinie. Podczas gdy 24-godzinna zmiana kursu bitcoina jest ujemna, to ethereum zyskuje już ponad 3 proc., a ripple i bitcoin cash ponad 1 proc.

fot. / / cryptomaps.org

W dość spokojnym otoczeniu, jeśli chodzi o informacje dotyczące rynku kryptowalut, wyraźniej wybijają się wiadomości dotyczące emisji pierwszej krajowej kryptowaluty. Wenezuela zebrała ponad 4,78 mld juanów z emisji „petro”. Wenezuela nie była jedynym beneficjentem tego wydarzenia. Wzrosty zawitały także na kurs tokena o nazwie PetroDollar, którego wartość w ciągu dwóch dni wzrosła o 150 proc.

Jak napisał użytkownik Twittera o pseudonimie „dark pill”, brak jest jakichkolwiek wiadomości na temat tego tokena od 4 lat, strona internetowa nie działa, a kurs rośnie tylko z powodu zbieżności nazw. Być może jednak nie chodzi tu tylko o zbieżność nazw, a po prostu co „sprytniejsi” inwestorzy zastosowali metodę manipulacji kursu zwaną pump-and-dump.

Marcin Dziadkowiak

Źródło:
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (9)

dodaj komentarz
sel
A niby dlaczego nie miałby spaść do zera?
rttyuiop
bo zawsze znajdzie się ktoś kto go kupi w dowolnie niskiej cenie, chociażby w celach kolekcjonerskich...
ajwaj
Komenty Banków:
- "nie warto pisac-czytac", a czytaja i znowu to pisza :):):)
doradca-praktyk
Artykuły o kryptowalutach powinny być na podstronie "Hazard. Kolejna fala samobójstw nadchodzi". Hazard nie jest zabroniony i jest opodatkowany.
rttyuiop
samobójstwa już były, za niedługo nadejdzie potężna fala porwań dla okupu. kryptowaluty rozwiązują największy problem tego typu "biznesu" a mianowicie ryzyko związane z przekazaniem okupu. największe i chyba jedyne rozyko w tym "biznesie" zostaje zniwelowane przez kryptowaluty, chciało by się powiedzieć "Nic,samobójstwa już były, za niedługo nadejdzie potężna fala porwań dla okupu. kryptowaluty rozwiązują największy problem tego typu "biznesu" a mianowicie ryzyko związane z przekazaniem okupu. największe i chyba jedyne rozyko w tym "biznesie" zostaje zniwelowane przez kryptowaluty, chciało by się powiedzieć "Nic, tylko porywać i żądać zapłaty w krypto!!!". Ale nie tylko porywacze zyskają ale i cała przestępczość...świat to niezbyt przyjemne miejsce do życia, za sprawą kryptowalut stanie się jeszcze mniej przyjemne....
wszawyludwis
alerz jesteście śmieszni rok temu i to nawet nie caly bitcoin wasz obecenie ulubiony koszt 1000 usd dzisiaj 10 000 a to ze byl bo 20 000 to problem tych co go wtedy kupili jak by ktury uwieżył to by na dzisiaj nie gral o 90 000 000 zlociszy w jakiejs tam po12.5 za kupon ale wylegiwal sie tam gdzie bedzie na emeryturze ANDZEJ maruga
andybrandy
dzień bez komentarza o bitcoinie na bankier.pl to dzień stracony
zyleta
Ten duży obrazek z tymi kolorowymi prostokącikami to taka ruletka? Tych walut jest chyba więcej jak krajów na świecie i każda chce ściągnąć z rynku maks kapitału... Az jestem ciekaw jak to się skończy... popcorn i cole już mam... oglądam.

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki