REKLAMA

Bitcoin powyżej 18 000 dolarów. Rekord w zasięgu

2020-11-18 10:00
publikacja
2020-11-18 10:00
fot. Tom Stepanov / Shutterstock

Rajd bitcoina nie traci tempa. Kryptowaluta kosztuje już ponad 18 000 dolarów i bardzo niewiele dzieli ją od historycznego rekordu sprzed 3 lat.

Entuzjaści bitcoina mogą się poczuć jak w 2017 r. Kryptowalutowa hossa trwa w najlepsze i jesteśmy o krok od przebicia historycznych rekordów.

W środę przed południem 1 BTC wyceniany był na 18 260 dolarów. Poziom 18 000 dolarów sforsowany został nad ranem czasu polskiego – jest to pierwsze wyjście bitcoina ponad tę granicę od hossy z 2017 r., która zaprowadziła notowania „króla kryptowalut” na historyczne maksima (19 665 USD).

Jak łatwo policzyć, aby przebić ten rekord, bitcoin musi podrożeć jeszcze o 7,7 proc. Nie wydaje się to niewykonalne, szczególnie że tylko w październiku kryptowaluta zyskała 26 proc., a od początku listopada aż 34,5 proc.

Rekordowa jest już natomiast wartość wszystkich wydobytych bitcoinów, których w obiegu jest więcej niż 3 lata temu. O mechanizmie pozyskiwania kryptowalut przez „górników” więcej pisaliśmy w artykule „Bitcoin po historycznym momencie. Następny w 2024 r.”.

Jak wynika z obliczeń serwisu CoinMarketCap, wszystkie bitcoiny warte są obecnie 337,2 mld dol., podczas gdy w szczycie z grudnia 2017 r. ich wartość wynosiła 329,56 mld dol.

Dalekie od rekordów jest natomiast zainteresowanie bitcoinem, przynajmniej jeżeli mierzymy je liczbą wyszukiwań w Google. Rzecz jasna może to wynikać z faktu, że przed trzema laty kryptowaluty szerokiej publiczności zupełną nowością, zaś dziś stanowią po prostu element „finansowego krajobrazu”.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
nonnn
ludzkiska pytaja co sie stanie z BTC gdy wylacza prad na calym swiecie? oto nic sie nie stanie BTC bedzie nadal zabezpieczony na dyskach twardych milionow uzytkowanikow wezlow bitcoina. - do ostatniego dysku ostatniego uzytkowanika, Po ponownym wlaczeniu pradu i odpaleniu sieci BTC znow mozna bedzei go wydawac, siec dojdzie do porozumienia ludzkiska pytaja co sie stanie z BTC gdy wylacza prad na calym swiecie? oto nic sie nie stanie BTC bedzie nadal zabezpieczony na dyskach twardych milionow uzytkowanikow wezlow bitcoina. - do ostatniego dysku ostatniego uzytkowanika, Po ponownym wlaczeniu pradu i odpaleniu sieci BTC znow mozna bedzei go wydawac, siec dojdzie do porozumienia do najdluzszego wydobytego bloku.
open_mind
Dobrze że chociaż metale szlachetne trzymaja w ryzach, bo to oznacza że jeszcze całkowicie nie stracili kontroli i jakoś chwilowo uspokaja że to jeszcze nie ten "moment".
grzegorzkubik
"Analiza techniczna rynków finansowych" John J. Murphy -korekta długoterminowa trwająca kilka lat. Warto czytać.
jes
Przeczytałeś i zero wniosków. Prosisz o pomoc?
nonnn
mysle ze technologii nie idzie zatrzymac, dlatego DEFi zdecentralizowane finanse zamiota pod dywan cala wspolczesna bankowosc juz teraz oferujac per-to-per bez posrednikow lokaty, pozyczki bez udzialu bankierskiej kliki w oparciu o uczciwy kod zrodlowy zapisany w formie smart kontraktu na blockchainie.
forexinwestor
Prawda jest taka, że na bitcoin można dużo zarobić, ale trzeba się liczyć z ryzykiem, dla początkujących polecam: www.projectscrypto.com

www.projectscrypto.com
bear_gang
Jakby ktoś nie wiedział - bitcoina można kupić w dowolnej ilości, np. 0.001480 btc za 100zł. Dobrze sobie to przećwiczyć, na wypadek gdyby nasz system monetarny poszedł się paść.
sel
Znowu wyciągają tru..a z szafy żeby zmielić chociaż trochę dodrukowanej świeżo kasy..
tytus_k
Trupa z szafy? Kolega przespał ostatnie kilka lat? Czy też dowiaduje się o BTC wtedy, gdy już zajmuje się nim 'Pudelek'?

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki