Bitcoin najdroższy od ponad roku. Kurs powyżej 9000 USD

Kurs bitcoina osiągnął najwyższy poziom od 13 miesięcy. To wyraz rosnącego optymizmu wśród kryptowalutowych inwestorów, którzy wyczekują istotnych informacji o charakterze fundamentalnym.

Podawany przez coindesk.com kurs bitcoina sięgnął wczoraj 9381 dolarów. Był to najwyższy poziom cen od 10 maja 2018 r. Dziś najpopularniejsza kryptowaluta jest nieco tańsza, jednak wciąż utrzymuje się powyżej psychologicznego poziomu 9000 USD.

(coindesk)

Mocno przeceniony w ubiegłym roku bitcoin to jeden z inwestycyjnych hitów 2019 r. Od początku tego roku BTC podrożał o ok. 150 proc. Dla porównania indeks S&P500 dał zarobić 15 proc. Powody do radości mają także polscy inwestorzy, którzy obecnie obserwują bitcoina po blisko 35 000 zł, podczas gdy w nowy rok wchodzili z wycenami na poziomie 14 000 zł.

Wraz ze wzrostem ceny, rośnie także dominacja najpopularniejszej kryptowaluty. Obecnie bitcoiny odpowiadają za 57 proc. kapitalizacji całego rynku kryptowalut. Dla porównania, w kwietniu było to niewiele ponad 50 proc., a w cenowym dołku z początku 2018 r. jedynie 33 proc.

Społeczność emocjonuje się obecnie doniesieniami dotyczącymi planów uruchomienia kryptowaluty przez Facebooka. Jak donosi „Wall Street Journal”, największa sieć społecznościowa na świecie od kilku miesięcy pracuje nad projektem, do którego zaprosiła graczy takich jak Visa, Mastercard, PayPal czy Uber. Więcej na temat tego, jak działać będzie kryptowaluta Facebooka przeczytasz w tym artykule.

Część inwestorów wiąże także nadzieje z nadchodzącym szczytem G20. Jak informuje „Financial News”, jednym z pobocznych wydarzeń szczytu, który odbędzie się w japońskiej Osace, będzie konferencja zorganizowana przez czołowe giełdy kryptowalutowe. Kwestie regulacyjne co jakiś czas mocno ciążą bitcoinowi i reszcie stawki, więc jest nadzieja, że tego typu wydarzenie – na którym obecni będą przedstawiciele rządów i banków centralnych – wpłynie na zmianę postrzegania kryptowalut przez władze.

Komentatorzy zwracają także uwagę, że wpływ na ceny bitcoina może mieć zapowiedź zamknięcia giełdy Binance dla traderów z USA. Jakkolwiek platforma zapowiada uruchomienie zgodnej z lokalnymi regulacjami usługi przeznaczonej dla amerykańskich inwestorów, to w obecnej sytuacji mamy do czynienia z „ucieczką do bitcoina” i wycofywaniem kapitału z innych kryptowalut.

MZ

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 13 open_mind

* Międzynarodowe stowarzyszenie babci klozetowych zastanawia się nad wypuszczeniem własnej kryptowaluty pod nazwą Krypto-sedes. Wszystko zależy od powodzenia Facebooka w tej dziedzinie

* "bitcoin jest gorszy niż kwiaty tulipanów", czyli bańka w Europie na nasionach tulipanów w XVII wieku.

* bitcoin to "oszustwo" (z ang. "fraud") i "nie jest to prawdziwa rzecz".

* Nie możesz przeprowadzać zbyt wielu transakcji bitcoinem. Nie możesz łatwo go wydać. Nie jest to efektywny sposób przechowywania bogactwa, bo jest bardzo niestabilny, w przeciwieństwie do złota

* "bitcoin jest wysoko spekulacyjnym rynkiem". - To wstyd, bo mogłaby to być waluta, ale skala spekulacji, która odbywa się na bitcoin`ie i brak transakcji mu szkodzi

* "indeks prania brudnych pieniędzy"

* Bitcoin pokazuje jedynie, jak duże jest zapotrzebowanie na pranie pieniędzy na świecie

* Z tego, co nam wiadomo, obecnie jedynym powodem kupowania lub sprzedawania Bitcoin`a jest zarabianie pieniędzy, co jest definicją spekulacji i bańki.

* Gdyby zabrać bitcoinowi anonimowość transakcji, trudno byłoby uzasadnić jego obecną cenę

* instrument spekulacyjny, na pewno nie jest walutą

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 hfjdj

Cos cie szczypie ten bitcoin.

! Odpowiedz
5 0 open_mind odpowiada hfjdj

I to bardzo mnie szczypie, bo Jak świat światem pieniądz nigdy nie wyskoczył jak filip z konopi nie wiadomo z skąd. I to nie jest pozytywny objaw a świadczy o beznadziejnej sytuacji światowego pieniądza. Jak pieniądz Fiat money upadnie i na ten przykład USA wypuści narodową walutę to złoto tylko nabierze wartości a Bitcoin nie będzie skupowany przez narodowy bank, i w panice runie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 hfjdj odpowiada open_mind

To nie kupuj i juz.

! Odpowiedz
2 13 specjalnie_zarejstrowany1

na pewno bedzie niedlugo romans z 10 k tylko ze jak to sie potoczy dalej...

! Odpowiedz
2 3 set79

Ciekawe co na to Ci co kupili go po 20 tys?

! Odpowiedz
0 2 atari65xe odpowiada set79

Więkoszść z nich już sprzedała zgodnie ze starą zasadą : Kupuj na górce , sprzedawaj na dołku ... :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil