REKLAMA

BitBay odpowiada „Superwizjerowi” TVN: Nie pozwolimy na szkalowanie

2020-06-29 13:30
publikacja
2020-06-29 13:30
BitBay odpowiada „Superwizjerowi” TVN: Nie pozwolimy na szkalowanie
BitBay odpowiada „Superwizjerowi” TVN: Nie pozwolimy na szkalowanie
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Kryptowalutowa giełda BitBay, której kulisy działalności zostały opisane w reportażu „Superwizjera”, odpowiada ekipie stacji TVN i domaga się od niej „bardzo dużego zadośćuczynienia”.

27 czerwca opublikowany został reportaż Michała Fuji i Patryka Szczepaniaka dotyczący działalności polskiej giełdy kryptowalutowej BitBay oraz próby przekupienia dziennikarzy za odstąpienie od realizacji materiału (w grę miała wchodzić kwota miliona złotych). Twórcy reportażu starali się uzyskać odpowiedź na pytanie, kto stoi za giełdą BitBay i jak wygląda jej struktura właścicielska. Z treścią reportażu zapoznać można się na stronie stacji TVN.

Stanowisko w sprawie reportażu zabrała sama giełda oraz jej prezes Sylwester Suszek. BitBay zarzuca dziennikarzom zorganizowanie prowokacji wymierzonej w jej wizerunek.

- W konsekwencji miało to doprowadzić do upadku bądź przejęcia firmy przez inny podmiot. Dzięki działaniom osłonowym firmy realizowanym w obszarze bezpieczeństwa jej otoczenia biznesowego ustalono bezsprzeczne fakty, potwierdzone zeznaniami świadków, wskazujące na zbieranie fałszywych materiałów przez Superwizjer TVN – czytamy w oświadczeniu.

Zdaniem Sylwestra Suszka „autor materiału posłużył się osobą, którą znał, do tego by zainscenizowała wręczenie Michałowi Fuji korzyści majątkowej przez osobę rzekomo powiązaną z giełdą BitBay”. Osoba ta miała przyznać się do udziału w prowokacji i zadeklarować chęć zostania świadkiem w sprawie przeciwko TVN.

- Będziemy domagać się bardzo dużego zadośćuczynienia od autorów reportażu oraz stacji telewizyjnej. Całość pozyskanego zadośćuczynienia zostanie przeznaczona na wsparcie działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – konkluduje BitBay.

Założona w 2014 r. katowicka BitBay to największa giełda kryptowalut w Polsce. W maju 2018 r. spółka przeniosła siedzibę na Maltę ze względu na korzystniejsze uwarunkowania prawne dla branży kryptowalut. Również w 2018 r. BitBay trafił na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego, na której znajduje się do dziś w związku z zarzutem nieuprawnionego prowadzenia działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych.

MZ

Źródło:
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (43)

dodaj komentarz
aerk
TVN to wielka POlityka, nie wygracie
esim
Bardzo polecam wprowadzenie do Bitcoin największego guru w temacie. W filmie można włączyć polskie napisy: https://www.youtube.com/watch?v=l1si5ZWLgy0
ay1
A może tak Suszek odniósłby się do meritum sprawy czyli do gangsterskiej przeszłości swoich wspólników z BitBay i do informacji o swojej nieciekawej przeszłości biznesowej (upadłe firmy, pozostawieni sobie wierzyciele itp) Wiadomo przecież, że łapówkarz złapany na gorącym uczynku zawsze będzie się bronił, że to przyjmujący łapówkę A może tak Suszek odniósłby się do meritum sprawy czyli do gangsterskiej przeszłości swoich wspólników z BitBay i do informacji o swojej nieciekawej przeszłości biznesowej (upadłe firmy, pozostawieni sobie wierzyciele itp) Wiadomo przecież, że łapówkarz złapany na gorącym uczynku zawsze będzie się bronił, że to przyjmujący łapówkę go namawiał do całej akcji.

Drugi wątek wymagający wyjaśnienia - dlaczego prokuratura krajowa zablokowała nadzorowaną przez prokuraturę wrocławską akcję policji przyjęcia przez dziennikarzy proponowanej im milionowej łapówki.
esim
Przecież się odniósł do tego, że ich spłacił: https://www.youtube.com/watch?v=nPXIIWv_tCY

Proszę o przykładowe nazwy upadłych firm (minimum dwie proszę) i chociaż minimum info dot wierzycieli.
esim
Nasi Wspaniali wygonili z Polski BitBay, InPay, Golem rozwija sie w Szwajcarii, Neufund w Niemczech... tak sie wygania z kraju wysokie technologie, dobrze oplacane miejsca pracy, podatki. Ciekawe, ze te inne kraje i to kraje europejskie takie firmy z jakiegos powodu przyjmuja u siebie. Powinna byc za to Komisja Sledcza!
przemek_opinia
Wchodzi do nas Google i Microsoft z miliardowymi inwestycjami.
Tamci wyszli ponieważ, PiS inaczej rozmawia z koro niż PO. Korpo jest przyzwyczajone do rządzenia i stawiania warunków. Jak mają zapłacić podatek i wykonywać polecenia korzystne dla kraju w którym się znajdują to powiedzą głośne: NEIN.
jes odpowiada przemek_opinia
O warunkach na jakich inwestuje Google i Microsoft dowiesz się dopiero po wyborach. Powiedz dlaczego to tajemnica? Jeżeli są ukrywane to oznacza, żę dopłacimy tym firmom zwłaszcza po wypowiedzi pisowskiego działacza, żę takie firmy warto ściągać nawet kosztem braku podatków.
esim odpowiada przemek_opinia
Właśnie o tym mówię - zagranicznych molochów wpuszczają, a lokalnym firmom się nie pozwala urosnąć.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jes
Poproś również aby sprawdzili skąd Morawiecki, za czasów komuny, miał $ by studiować na zachodzie. To dopiero będzie ciekawe.

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki