REKLAMA

Biotechnologiczna spółka Nano Group chce pozyskać z emisji ok. 45 mln zł

2017-10-16 09:10
publikacja
2017-10-16 09:10
Biotechnologiczna spółka Nano Group chce pozyskać z emisji ok. 45 mln zł
Biotechnologiczna spółka Nano Group chce pozyskać z emisji ok. 45 mln zł
/ YAY Foto

Biotechnologiczna spółka Nano Group w planowanej ofercie publicznej zaoferuje do 8,8 mln akcji nowej emisji serii F - wynika z prospektu emisyjnego. Oferta obejmie też ponad 1,17 mln akcji sprzedawanych. Wpływy netto z emisji papierów serii F, zgodnie z szacunkami firmy, mogą wynieść ok. 45 mln zł.

Zapisy w transzy indywidualnej potrwają od 17 do 25 października 2017 roku.

Budowa księgi popytu potrwa od 17 do 26 października. Zapisy i wpłaty w transzy instytucjonalnej będą przyjmowane od 30 do 31 października tego roku.

Przed rozpoczęciem procesu budowy księgi popytu spółka ustali cenę maksymalną. Natomiast ostateczna cena akcji spółki zostanie podana do 27 października.

Oferującym jest Vestor Dom Maklerski.

"Zgodnie z wstępnymi szacunkami emitenta, oczekiwane wpływy netto z emisji akcji serii F (po uwzględnieniu wszystkich szacowanych kosztów emisji) wyniosą ok. 45 mln zł" - napisano w prospekcie.

Około 27 mln zł ma zostać przeznaczone na finansowanie wkładów własnych do obecnych i planowanych projektów finansowanych z dotacji, 12 mln zł na akwizycje, a 6 mln zł na rozbudowę laboratorium badawczego i zwierzętarni.

Przedmiotem działalności grupy są przede wszystkim badania naukowe i prace rozwojowe prowadzone w dziedzinie nowoczesnych technologii medycznych takich jak biotechnologia, nanotechnologia, farmakologia oraz diagnostyka medyczna.

Nano Group specjalizuje się w projektach technologicznych związanych z profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób onkologicznych.

W skład grupy wchodzą spółki portfelowe, bezpośrednio zarządzające projektami. Sama spółka nie prowadzi samodzielnie działalności badawczo-rozwojowej, tylko koordynuje i nadzoruje działanie poszczególnych firm zależnych. Nano Group posiada kontrolny pakiet akcji w NanoVelos, NanoSanguis i NanoThea.

Grupa chce doprowadzić badania prowadzone przez swoje spółki zależne do I fazy badań klinicznych, a następnie sprzedawać licencje do międzynarodowych firm farmaceutycznych.

"Zarząd grupy emitenta jest otwarty na wczesną współpracę (już na etapie prowadzonych badań) z firmami farmaceutycznymi, w ramach umów partneringowych" - napisano w prospekcie.

W okresie od 3 października 2015 roku do 31 grudnia 2016 rok przychody grupy wyniosły 46 tys. zł, strata operacyjna 951 tys. zł, a strata netto przypadająca akcjonariuszom jednostki dominującej - 786 tys. zł. (PAP Biznes)

morb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (1)

dodaj komentarz
1as
Jak dla mnie to spore ryzyko takie startupy...mega straty i brak przychodów, ciekawe czy to odpali kiedyś? Co myślicie?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki