Biedroń: Sprawimy, że kolej trafi do każdego powiatu, a autobus do każdej gminy

W najbliższych latach doprowadzimy do tego, że kolej trafi do każdego powiatu, a autobus do każdej gminy - powiedział w niedzielę w Bydgoszczy szef sztabu lewicowego bloku, lider Wiosny Robert Biedroń. Podkreślił też potrzebę poprawy bezpieczeństwa na drogach.

(fot. Piotr Małecki / FORUM)

"Lewicobus", w którym od piątku podróżują m.in. szef SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Wiosny Robert Biedroń i lider Lewicy Razem Adrian Zandberg, odwiedził w niedzielę Bydgoszcz.

Biedroń ocenił na konferencji prasowej, że ważnym problemem regionu kujawsko-pomorskiego jest stan dróg, bezpieczeństwo na drogach i rozwój sieci lokalnych połączeń.

"Przez ostatnie lata rządów PiS z inwestycji drogowych naszego kraju krok po kroku GDDKiA wykreślała kolejne inwestycje. Nieudane, wstrzymywane, niezapłacone, niedoinwestowane. To sprawiło, że rozwój dróg, szczególnie tych strategicznych, został powstrzymany. My to musimy zmienić" - powiedział.

Wskazał, że program lewicy przewiduje, "że w ciągu najbliższych lat nie tylko dodamy energii budowie nowych dróg, ale także sprawimy, że te drogi będą bezpieczne". "Nie może być tak, że każdego dnia na polskich drogach ginie osiem osób" - podkreślił.

"Zamiast stawiać kolejne +czarne punkty+, lewica będzie stawiała bezpieczne przejścia dla pieszych, bezpieczne skrzyżowania i ronda, tak żebyśmy mogli poruszać się na naszych drogach bezpiecznie, żeby już nigdy żaden człowiek nie musiał ginąć na polskich drogach" - powiedział Biedroń.

Dodał, że lewica jest wrażliwa na problem wykluczenia transportowego. "Dlatego w najbliższych latach doprowadzimy do tego, że kolej trafi do każdego powiatu, a autobus do każdej gminy" - powiedział Biedroń. Ocenił, że w ostatnich latach likwidowane były kolejne połączenia autobusowe i kolejowe. Wskazał, że w tym zakresie potrzebne jest wsparcie państwa.

"Jedynka" na lewicowej liście w Bydgoszczy, sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski podkreślił, że zobowiązaniem lewicy jest dokończenie inwestycji infrastrukturalnych, w tym przede wszystkim dróg ekspresowych S5 i S10.

"Chcemy w najbliższych tygodniach i miesiącach stworzyć mapę wykluczenia komunikacyjnego dla wszystkich powiatów w okręgu bydgoskim rozpoczynając od Tucholi aż do Żnina, z największymi stolicami tych powiatów, ale i z mniejszymi miejscowościami, tak, żeby za cztery lata jak będzie się kończyła kadencja przyszłego parlamentu do każdej gminy dojeżdżał autobus, a w każdym powiecie, żeby można było powiedzieć, że mamy połączenie kolejowe" - zapowiedział.

Była wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka zaapelowała, aby osoby, które głosowały na nią w wyborach do Parlamentu Europejskiego w kujawsko-pomorskim oddały swoje głosy na lewicę. Z podobną prośbą wystąpił również Włodzimierz Czarzasty w imieniu Janusza Zemke.

Politycy po konferencji zawiesili na moście Jana Kiepury kłódkę z napisem "Lewica". Biedroń podkreślił, że lewica woli razem powiesić kłódkę "niż wieszać psy na innych". "My łączymy, a nie dzielimy" - dodał. Po zawieszeniu kłódki lider Wiosny oświadczył: "Co lewica złączyła, niech nikt nie rozłącza".

Podczas spaceru po Bydgoszczy liderzy lewicy odwiedzili frymark, gdzie rozmawiali z lokalnymi producentami żywności ekologicznej. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski, Olga Zakolska

gb/ ozk/ mok/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 8 rob1111

Chcemy w najbliższych tygodniach i miesiącach stworzyć mapę wykluczenia komunikacyjnego dla wszystkich powiatów w okręgu bydgoskim rozpoczynając od Tucholi aż do Żnina...tak,chcemy,ale nawet nie chciało się tego zrobić wcześniej żeby pokazac przed wyborami..a gdzie to jeszcze wykonać..plany-kielbasa wyborcza..czy jeszcze się ktoś na to nabiera?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 8 karbinadel

I Biedronka w każdej wsi

! Odpowiedz
1 6 prs

Syf na tym portalu..

Coraz gorzej..
Slabe dziennikarsko, informatycznie, powtarzane, przepisywane wydarzenia.

PIS to, a PO tamto, lewica to, PSL tamto..

Jezdza sobie a ludzie ta tandete łykaja, pisza komentarze, zreszta jak ja ale, coraz czesciej stwierdzam ze tutaj naprawde niema nic co by bylo w jakikolwiek, najmniejszy sposob chociaz interesujace..

Pomponik normalnie, rozowy.
Zmarnowany czas.

Dostaja żółtą kartke.
Jeszcze jedna i zapominam ze istnieja.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 12 eagleeye

No to czekam na połączenie kolejowe na szlaku kolejowym/lini kolejowej miedzy Mogilnem (kujawsko-pomorskie) a Orchowem (wielkopolskie) przez stacje Gębice ,Kamionek i Różanna. Czekam panie Robercie czekam :-)

! Odpowiedz
0 28 lucaslu

W każdym powiecie? On chyba nie ma pojęcia co kazali mu obiecywać... Głupoty, głupoty i jeszcze raz głupoty...

! Odpowiedz
1 22 eagleeye

Ricky Martin polskiej polityki zaczyna bajki opowiadać.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil