REKLAMA

Są pierwsze darmowe projekty domów do 120 mkw. Można je pobrać bez opłat

2023-11-02 07:56
publikacja
2023-11-02 07:56

Pierwsze projekty domów jednorodzinnych do 120 mkw pojawiły się na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Są dostępne dla każdego. Pełną dokumentację można otrzymać elektronicznie po wypełnieniu formularza kontaktowego.

Są pierwsze darmowe projekty domów do 120 mkw. Można je pobrać bez opłat
Są pierwsze darmowe projekty domów do 120 mkw. Można je pobrać bez opłat
/ Główny Urząd Nadzoru Budowlanego

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB) opublikował dwa projekty domów do 120 mkw wyłonione w ramach konkursu. Można pobrać je za darmo ze strony internetowej urzędu. "W kolejnych tygodniach będą pojawiać się projekty pozostałych laureatów konkursu" - poinformował GUNB we wpisie w social mediach. 

„Zgodnie z zapowiedziami ze strony Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego można już bezpłatnie pobierać pierwsze projekty architektoniczne domów o powierzchni ponad 70 m kw. W nadchodzących tygodniach ich liczba będzie sukcesywnie się zwiększać i jestem pewien, że większość osób chcących budować dom na własne potrzeby znajdzie dla siebie interesującą, spełniającą oczekiwania propozycję. Budowa domu to zazwyczaj największa inwestycja w życiu i bardzo duże obciążenie finansowe, a dzięki naszej inicjatywie będzie można oszczędzić nieco funduszy we wstępnej fazie przygotowań” – poinformował minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Przechodząc w szczegóły każdego projektu dostępnego na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, można zapoznać się z kilkoma wizualizacjami oraz planem pomieszczeń.  

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego

Pod każdym projektem znajduje się formularz kontaktowy umożliwiający pobranie wybranego projektu domu. Po jego wypełnieniu i wysłaniu w ciągu kilku sekund na wskazany adres email przesyłana jest pełna dokumentacja wybranego projektu. W tym m.in. kosztorys elektryczny i budowlany, niezbędne rysunki techniczne oraz informacje o projektantach (wraz z numerem uprawnień).

DF

Źródło:
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (9)

dodaj komentarz
sterl
Nawet za lewicy wat był 8% na materiały a nie 23%..
vacarius
Żeby tak jeszcze działki budowlane było o 2/3 taniej i materiały budowlane.
matheous
jak zazwyczaj jestem bardzo krytyczny w stosunku do polskich rozwiązań tak teraz trzeba ustawodawcę pochwalić.
Jest to zawsze oszczędność czasu i pieniędzy. Wiadomo, ze nie jest to jakiś gamechanger i ludzie nagle nie rzucą się do budowania ale mimo wszystko zmiana na plus.
trooper
Fajnie, ale dom 120m2 i tylko jedna łazienka?? Ludzie, nie jesteśmy już w PRL :)
ajwajszalom
Budujący dom kojarzy mi się z dojną krową. Bez niego połowa ludzi wokół by zmarła z głodu.
peluquero
Koszt wykonania projektu budowlanego plus czas uzyskania pozwolenia na budowę to średnio max dla domu jednorodzinnego 2% wszystkich kosztów poniesionych z budową. To jest tak jakby komuś dać w prezencie kołpak do Lamborgini na dobry początek - jak kogoś stać na Lamborgini to nie potrzebuje kołpaka w prezencie, a jeśli nie stać to Koszt wykonania projektu budowlanego plus czas uzyskania pozwolenia na budowę to średnio max dla domu jednorodzinnego 2% wszystkich kosztów poniesionych z budową. To jest tak jakby komuś dać w prezencie kołpak do Lamborgini na dobry początek - jak kogoś stać na Lamborgini to nie potrzebuje kołpaka w prezencie, a jeśli nie stać to kołpak wprowadzi jedynie z niezdrowe psychicznie zakłopotanie :)
jas2
2%... Ale korzystanie z tego nie jest obowiązkowe.
peluquero odpowiada jas2
a więc zacytuje bo widze nie doczytana końcówka

"(...)a dzięki naszej inicjatywie będzie można oszczędzić nieco funduszy we wstępnej fazie przygotowań"

kołpak do Lamborgini to 'nieco'

Powiązane: Budowa domu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki