REKLAMA
PILNE

Best planuje emisję akcji i rozpocznie w tym celu rozmowy z inwestorami finansowymi

2019-09-30 08:00
publikacja
2019-09-30 08:00

Zarząd spółki Best zdecydował o rozpoczęciu działań zmierzających do podwyższenia, nie później niż do 30 czerwca 2020 r., kapitału zakładowego poprzez emisję akcji z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru - poinformowała spółka w komunikacie.

fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Best podał, że emisja może być skierowana do wybranego mniejszościowego inwestora finansowego w ramach podwyższenia kapitału zakładowego w drodze subskrypcji prywatnej.

"Zarząd emitenta planuje przeprowadzić rozmowy z wybranymi inwestorami finansowymi zainteresowanymi objęciem mniejszościowego, niekontrolnego pakietu akcji nowej emisji. Pozyskane w ten sposób środki pozwolą na utrzymanie dynamicznego wzrostu grupy Kapitałowej Best poprzez inwestycje w nowe portfele wierzytelności oraz dalszą jej ekspansję" - napisano w komunikacie.

Krzysztof Borusowski, prezes i większościowy akcjonariusz spółki poinformował, że nie zamierza sprzedawać akcji spółki.

"Niezmiennie planuję długookresowe zaangażowanie w rozwój Best. Podobnie mój wspólnik i wiceprezes spółki, Marek Kucner. Nie zamierzamy wychodzić ze spółki, ale jesteśmy skłonni zaprosić do akcjonariatu Best inwestora finansowego, który objąłby znaczący, mniejszościowy pakiet akcji nowej emisji. Zaproszenie do rozmów skierujemy wyłącznie do wybranych, renomowanych funduszy, w szczególności tych, które znają i rozumieją branżę zarządzania wierzytelnościami nieregularnymi" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Borusowski.

Doradcą Best przy wyborze nowego inwestora jest firma Rothschild&Co.

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki