REKLAMA

Barcelona: ulice kontrolowane przez żebrzące mafie

2016-01-23 12:07
publikacja
2016-01-23 12:07

Ponad połowa osób proszących w Barcelonie o jałmużnę należy do zorganizowanych grup przestępczych - ostrzega policja. Jak wynika z prowadzonych przez nią badań, udający żebraków często należą do romskich klanów, które podzieliły między sobą miasto i kontrolują ulice.

/ fot. ALBERT GEA / FORUM

Jedni cierpliwie siedzą na chodnikach, zwykle w uczęszczanych przez turystów miejscach. Inni myją szyby kierowcom czekającym na zmianę świateł. Jeszcze inni z akordeonami przemierzają pociągi podmiejskie i proszą podróżnych o pieniądze.

"Tutaj blisko, naprzeciwko supermarketu, zawsze siedzi pani, którą przywożą i odwożą pięknym mercedesem" - mówiła Polskiemu Radiu mieszkanka Barcelony.

Pseudożebracy należący do organizacji przestępczych odmawiają korzystania z pomocy społecznej, a kiedy są karani mandatami - płacą gotówką. Policja twierdzi, że każdy z nich zarabia dziennie około stu euro. Pilnujący porządku publicznego narzekają, że są bezsilni. Członków ulicznych mafii mogą karać jedynie za utrudnianie ruchu albo jazdę bez biletu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Ewa Wysocka/Barcelona/ab/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (25)

dodaj komentarz
~66yutttt
to teraz wicie czemu adolf się nimi zainteresował ?
~mm
A w krakowie w centrum to myslicie ze te panie nie maja opiekunow?
~len
W Rzymie podobnie ale carabinieri gonnią towarzystwo.Ale po chwili wracają.
~Eltor
Ehhh, zachodnia Europa zaczyna naprawdę zmierzać w stronę stania się krajami 3-go świata.
~dedede
podniesc mandaty *10, toi sie 'biznes' przestanie oplacac...
~hm
Rozwiązanie problemu jest banalne. Wystarczy nie dawać im jałmużny, ale ludzie myślą że ich kilka eurocenciaków zbawi świat od syfu i biedy.
~GT odpowiada (usunięty)
Oczywiście że tak, w Krakowie często mnie to spotyka, i im nigdy nikomu nie daję ani grosza!
~Ppp odpowiada ~GT
Kilka lat temu - właśnie w Krakowie - zrobili badania żebraków. Okazało się, że 99% to OSZUŚCI!
A co do uwagi "Spostrzegawczego" - wystarczy się nie przyznawać, że jest się Polakiem. Ja sam, zachowując całkowite milczenie, zostałem wzięty za Niemca.
Pozdrawiam.
~StanRS
W Rumunii, z kraju z którego pochodzi najwięcej Cyganów wprowadzono już w latach 90-tych zakaz żebrania w miejscach publicznych. I dano sobie z tym rady. W Polsce jakby taki zakaz próbowano wprowadzić, zaraz by liberalna Platforma Oszustów i Nowoczerska przy poparciu Gazety Wybiórczej podniosły larum, że t jest łamanie W Rumunii, z kraju z którego pochodzi najwięcej Cyganów wprowadzono już w latach 90-tych zakaz żebrania w miejscach publicznych. I dano sobie z tym rady. W Polsce jakby taki zakaz próbowano wprowadzić, zaraz by liberalna Platforma Oszustów i Nowoczerska przy poparciu Gazety Wybiórczej podniosły larum, że t jest łamanie wolności obywatelskich i rasizm.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki