REKLAMA

BM Banku Millennium podwyższył cenę docelową akcji Mostostalu Zabrze do 5,8 zł

2023-11-30 11:30
publikacja
2023-11-30 11:30

Analitycy Biura Maklerskiego Millennium, w raporcie z 30 listopada, podwyższyli cenę docelową akcji Mostostalu Zabrze do 5,8 zł z 4,2 zł, podtrzymując jednocześnie rekomendację na poziomie "kupuj".

BM Banku Millennium podwyższył cenę docelową akcji Mostostalu Zabrze do 5,8 zł
BM Banku Millennium podwyższył cenę docelową akcji Mostostalu Zabrze do 5,8 zł
/ Mostostal Warszawa

Raport wydano przy kursie 3,87 zł.

"W porównaniu do raportu z czerwca, liczona przez nas cena docelowa Grupy Mostostal Zabrze wzrosła i to mimo obniżenia przez nas prognoz wyników. Jest to efekt kilku czynników: lepszych niż zakładaliśmy przepływów finansowych, spadku stóp dyskontowych, uwzględnienia w wycenie porównawczej prognoz na 2024 r. oraz w niewielkim stopniu umorzenia akcji. Wartość akcji na bazie modelu DCF wynosi 6,2 zł (z wypłatą za Stadion Śląski - 3,80 zł), natomiast wycena na bazie porównania do innych firm 6,5 zł. Daje to średnią 5,80 PLN, co oznacza podtrzymanie rekomendacji kupuj dla akcji Mostostal Zabrze" - napisano w rekomendacji.

"Grupa Mostostalu Zabrze bieżący rok ma bardzo udany, co zawdzięcza wielu kontraktom, ale dwóm z nich w szczególności, czyli zawartemu z BASF Schwarzheide na prefabrykację i montaż instalacji chemicznej oraz na budowę spalarni śmieci dla POSCO Engineering & Construction. Pierwszy z nich został zakończony w III kw. 2023r., a drugi powinien zgodnie z planem zakończyć się w II kw. 2024r" - dodano.

Wskazano, że największą niewiadomą może wydawać się liczba i wielkość możliwych do pozyskania kontraktów w zakresie budownictwa ogólnego.

"Teoretycznie jest to zasadne w obliczu doniesień ze strony wielu spółek budowlanych o nasileniu się konkurencji. W rzeczywistości w portfelu kontraktów spółki niewiele jest tych z zakresu budownictwa ogólnego, a dominują spalarnie śmieci, data-center, fabryki baterii, szpitale i specjalistyczne prace dla hutnictwa. Te obszary zostały też wskazane jako kluczowe w przedstawionej strategii. W tych kategoriach konkurencja jest mniejsza, gdyż wybór wykonawcy poprzedzony jest szczegółowymi uzgodnieniami technologicznymi i zwykle preferują oni już sprawdzonych wcześniej wykonawców. Co więcej we wszystkich typach obiektów zapowiadane są znaczne inwestycje, a zarząd zapewnia, że uczestniczy w szeregu negocjacji, które dobrze rokują. Nie są one jednak jeszcze na etapie pozwalającym na uwidocznienie w portfelu zamówień, za to stanowią podstawę do zapewnień, że jego wartość w najbliższych kwartałach wyraźnie wzrośnie" - napisano.

Rekomendacja została opracowana przez BM Millennium na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji, której autorem jest Adam Zajler, nastąpiło 30 listopada 2023 r. o godzinie 11.00.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku znajduje się plik PDF z raportem.

mcb/ osz/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

47032292_20231130_0956_MSZ_PL_RA.pdfpdf
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki