REKLAMA

BFG wypłaci środki gwarantowane deponentom SKOK-u "Skarbiec"

2016-07-27 10:49
publikacja
2016-07-27 10:49

Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłaci środki gwarantowane deponentom Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej "Skarbiec". Przypomnijmy, że w piątek Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła działalność SKOK-u „Skarbiec”.

fot. Mariusz Szacho / / FORUM

W dniu 26 lipca 2016 r. Bankowy Fundusz Gwarancyjny otrzymał od Zarządcy Komisarycznego Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej „Skarbiec” listę deponentów, o której mowa w art. 38w ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 1994 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym (Dz. U. z 2014 r. poz. 1866, z późn. zm.). Lista ta stanowi podstawę do sporządzenia przez Zarząd Bankowego Funduszu Gwarancyjnego listy wypłat przekazywanej podmiotowi, za pośrednictwem którego dokonywane będą wypłaty środków gwarantowanych deponentom.

W dniu 27 lipca 2016 r. Zarząd Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjął uchwałę nr 188/DGD/2016 w sprawie realizacji wypłat środków gwarantowanych deponentom Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej „Skarbiec”. Zgodnie z wymogami ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, przedmiotowa uchwała zostanie podana do publicznej wiadomości w drodze ogłoszenia w dzienniku o zasięgu ogólnopolskim.

Wypłaty środków gwarantowanych deponentom Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej „Skarbiec” dokonywane będą za pośrednictwem PKO Banku Polskiego w okresie od 1 sierpnia 2016 r. do 30 września 2016 r. na podstawie listy wypłat przekazanej przez Fundusz. Obsługa wypłat środków gwarantowanych odbywać się będzie we wskazanych na stronie www.pkobp.pl oddziałach PKO Banku Polskiego, z wyłączeniem agencji. Lista tych oddziałów stanowi załącznik do uchwały nr 188/DGD/2016.

W celu odebrania środków gwarantowanych deponenci nie muszą podejmować żadnych czynności oprócz stawienia się – z dokumentem tożsamości (osoby fizyczne) lub aktualnym dokumentem rejestrowym oraz dokumentami tożsamości osób uprawnionych do reprezentowania podmiotu (osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, lecz posiadające zdolność prawną) – w wybranym przez siebie oddziale PKO Banku Polskiego. Deponenci będą mieli możliwość zlecenia przelewu środków gwarantowanych na wybrany rachunek w innym banku lub w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej albo wypłaty środków w formie gotówkowej.

W przypadku zamiaru dokonania wypłaty w formie przelewu środków gwarantowanych na wybrany rachunek należy posiadać także informację o numerze tego rachunku. Natomiast w przypadku zamiaru dokonania wypłaty kwoty przekraczającej 25 tys. zł w formie gotówki, konieczne jest poinformowanie o takim zamiarze wybranego oddziału Banku z wyprzedzeniem 2 dni roboczych (osobiście lub telefonicznie). PKO Bank Polski nie pobiera od deponentów Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej „Skarbiec” opłat za wypłatę środków gwarantowanych.

Po zakończeniu wypłat przez PKO Bank Polski środki gwarantowane będą wypłacane bezpośrednio przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny w okresie 5 lat od dnia spełnienia warunku gwarancji wobec Kasy, tj. do czasu przedawnienia roszczeń z tego tytułu.

Wierzytelności przekraczające wartość środków gwarantowanych mogą być dochodzone od Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej „Skarbiec”. W przypadku ogłoszenia jej upadłości wierzytelności te powinny zostać zgłoszone sędziemu-komisarzowi w terminie wskazanym w postanowieniu sądu o ogłoszeniu upadłości.

BFG

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~Dżejms
Ciekawe kto zakładał te upadłe SKOKi? Bo teraz będzie jazda po wszystkich SKOKach. Wołomin to wiadomo że WSI a inne? Ktoś wie?
Bo wiecie drogie dzieci że to spółdzielnia - każdy może założyć.
Nie każda z kolei spółdzielnia musi być założona prze złodziei - zgodzimy się?
~autor
Pytanie kiedy następna komisja, w sprawie skoków. Czy po następnych wyborach czy dopiero za dwie kadencje. Za pisu i wodza nikt nie smie ruszyć źródła finansowania tej partii.
~johnny
skoki to przekręt większy niż amber gold, niestety póki pisiory u władzy to nikt się tym nie zajmie
~kjyfyd
nie zapominajmy o odpowiedzialności instytucji odpowiadających za nadzór nad tym sektorem, które przez okres rządów PO-PSL nie podejmowały działań wynikających z przepisów prawa.
~aaaaa odpowiada ~kjyfyd
@kj
Zapomniałeś, kto zablokował objęcie skokowej piramidy finansowej nadzorem finansowym? Nie piś, bo to objaw głupoty niezmierzonej.
~cccc odpowiada ~kjyfyd
Jaki nadzór ?
Gdy PIS wiedział że podciągną skoki pod BFG to je wydoili ile tylko mogli.
PO,PSL mogą się uczyć.
~asd odpowiada ~aaaaa
Masz rację. Mogli nie obejmować SKOK-ów nadzorem finansowym. Gdyby kilkanaście SKOK-ów runęło i zbankrutowało bez jakiegokolwiek wsparcia BFG, to ludzie wywieźliby PiS na taczkach. 2 mln wkurzonych członków SKOK-ów to byłby niezły widok. Do tego prawie milion frankowiczów, którym PiS obiecał ustawę frankową i mielibyśmy Masz rację. Mogli nie obejmować SKOK-ów nadzorem finansowym. Gdyby kilkanaście SKOK-ów runęło i zbankrutowało bez jakiegokolwiek wsparcia BFG, to ludzie wywieźliby PiS na taczkach. 2 mln wkurzonych członków SKOK-ów to byłby niezły widok. Do tego prawie milion frankowiczów, którym PiS obiecał ustawę frankową i mielibyśmy ciekawą kadencję.

Powiązane: SKOK-i na cenzurowanym

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki