KNF zawiesiła działalność SKOK „Skarbiec”

Komisja Nadzoru Finansowego z dniem 22 lipca 2016 r. zawiesiła działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej „Skarbiec” w Piekarach Śląskich (SKOK „Skarbiec”).

KNF zawiesiła działalność SKOK „Skarbiec”
KNF zawiesiła działalność SKOK „Skarbiec” (fot. REUTERS / FORUM)

"W związku ze stanem finansowym SKOK Skarbiec ujawnionym przez zarządcę komisarycznego, w tym brakiem perspektyw restrukturyzacji wobec braku pomocy finansowej ze strony Kasy Krajowej i brakiem zgody banków na przejęcie SKOK Skarbiec, jedynym rozwiązaniem wynikającym z przepisów prawa jest zawieszenie działalności SKOK Skarbiec i wystąpienie z wnioskiem do sądu o ogłoszenie upadłości kasy, co stanowi formalną przesłankę do uruchomienia wypłat środków gwarantowanych z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG)" - podkreśliła Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) w piątkowym komunikacie.

KNF ustanowiła zarządcę komisarycznego w SKOK "Skarbiec" pod koniec października 2015 r.

Na koniec maja br. SKOK "Skarbiec" posiadała fundusze własne, według bilansu, w wysokości minus 44,1 mln zł, współczynnik wypłacalności na poziomie minus 81,3 proc. i wykazywała łączną stratę w wysokości 47 mln zł. Depozyty członkowskie zgromadzone przez 26,4 tys. członków SKOK "Skarbiec" wynosiły 96,9 mln zł.

Jak podkreśliła KNF, "utrzymujący się stan głębokiej niewypłacalności SKOK +Skarbiec+ oraz brak pomocy finansowej ze strony Kasy Krajowej skutkuje brakiem możliwości samodzielnego prowadzenia procesu naprawczego przez SKOK +Skarbiec+".

"W ocenie KNF brak jest realnych perspektyw dokapitalizowania SKOK +Skarbiec+ przez Kasę Krajową i usunięcia stwierdzonego stanu głębokiej niewypłacalności spółdzielczej kasy" - dodano. (PAP)

dol/ je/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~jop0-2

uciekłem od nich już w styczniu Zamrożoną kasę z konta IKS oddali dopiero w maju Dobrze, że wogóle oddali, bo mogli ukraść legalnie (wg swojego regulaminu) 30% z całości

! Odpowiedz
10 5 ~WD40

"Kręcenie lodów" jak to w III RP

! Odpowiedz
5 6 ~plutarch

jak w Moskwie cara Prawdomównego

! Odpowiedz
6 17 ~plutarch

Senatorze Biere, może już wystarczy?

! Odpowiedz
3 10 ~miro

szekli przybywa w sakiewce

! Odpowiedz
3 14 ~Bierecki

Biere i nic mi nie zrobicie, TKM.

! Odpowiedz
7 2 ~chratulp

Ale co starczy? Plichta G. prowadził pod ochroną PO Amber Gold dopóki mógł. Bierecki, pod ochroną PiS, wyciąga kaskę ze SKOK- ów. I będzie to robić tak długo jak może

! Odpowiedz
19 5 ~lol

Kolejny przekręt po towarzyszach z PO?

! Odpowiedz
5 13 ~plutarch

troll Putina hejterzy PO

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil