REKLAMA

KNF zawiesiła działalność SKOK „Skarbiec”

2016-07-22 08:38
publikacja
2016-07-22 08:38

Komisja Nadzoru Finansowego z dniem 22 lipca 2016 r. zawiesiła działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej „Skarbiec” w Piekarach Śląskich (SKOK „Skarbiec”).

fot. REUTERS / / FORUM

"W związku ze stanem finansowym SKOK Skarbiec ujawnionym przez zarządcę komisarycznego, w tym brakiem perspektyw restrukturyzacji wobec braku pomocy finansowej ze strony Kasy Krajowej i brakiem zgody banków na przejęcie SKOK Skarbiec, jedynym rozwiązaniem wynikającym z przepisów prawa jest zawieszenie działalności SKOK Skarbiec i wystąpienie z wnioskiem do sądu o ogłoszenie upadłości kasy, co stanowi formalną przesłankę do uruchomienia wypłat środków gwarantowanych z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG)" - podkreśliła Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) w piątkowym komunikacie.

KNF ustanowiła zarządcę komisarycznego w SKOK "Skarbiec" pod koniec października 2015 r.

Na koniec maja br. SKOK "Skarbiec" posiadała fundusze własne, według bilansu, w wysokości minus 44,1 mln zł, współczynnik wypłacalności na poziomie minus 81,3 proc. i wykazywała łączną stratę w wysokości 47 mln zł. Depozyty członkowskie zgromadzone przez 26,4 tys. członków SKOK "Skarbiec" wynosiły 96,9 mln zł.

Jak podkreśliła KNF, "utrzymujący się stan głębokiej niewypłacalności SKOK +Skarbiec+ oraz brak pomocy finansowej ze strony Kasy Krajowej skutkuje brakiem możliwości samodzielnego prowadzenia procesu naprawczego przez SKOK +Skarbiec+".

"W ocenie KNF brak jest realnych perspektyw dokapitalizowania SKOK +Skarbiec+ przez Kasę Krajową i usunięcia stwierdzonego stanu głębokiej niewypłacalności spółdzielczej kasy" - dodano. (PAP)

dol/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane: SKOK-i na cenzurowanym

Komentarze (43)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~jop0-2
uciekłem od nich już w styczniu Zamrożoną kasę z konta IKS oddali dopiero w maju Dobrze, że wogóle oddali, bo mogli ukraść legalnie (wg swojego regulaminu) 30% z całości
~WD40
"Kręcenie lodów" jak to w III RP
~plutarch
jak w Moskwie cara Prawdomównego
~plutarch
Senatorze Biere, może już wystarczy?
~Bierecki
Biere i nic mi nie zrobicie, TKM.
~chratulp
Ale co starczy? Plichta G. prowadził pod ochroną PO Amber Gold dopóki mógł. Bierecki, pod ochroną PiS, wyciąga kaskę ze SKOK- ów. I będzie to robić tak długo jak może
~lol
Kolejny przekręt po towarzyszach z PO?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki