BAH wnioskuje o zawieszenie notowań do pisemnego potwierdzenia deklaracji Jaguar Land Rover

2020-01-20 09:20
publikacja
2020-01-20 09:20

Zarząd British Automotive Holding złożył w poniedziałek wniosek do GPW o zawieszenie notowań spółki do momentu uzyskania od Jaguar Land Rover pisemnego potwierdzenia przedłużenia umowy importerskiej lub jakiejkolwiek innej informacji od JLR w tym zakresie - poinformował BAH w komunikacie.

/ fot. REUTERS/Brendan McDermid / FORUM

W piątek BAH podał, że zarząd spółki podczas telekonferencji z przedstawicielami Jaguar Land Rover Deutschland otrzymał ustną deklarację o przedłużeniu terminu obowiązywania umowy importerskiej do 31 marca 2021 roku.

Zgodnie z przekazaną wówczas informacją, Jaguar Land Rover jednostronnie podjął decyzję o bezwarunkowym, tj. bez określenia minimalnej liczby sprzedanych samochodów, przedłużeniu terminu obowiązywania umowy importerskiej z 31 maja 2016 r. do 31 marca 2021 r.

BAH wskazał, iż zapowiedź przedłużenia umowy jest jedynie informacją ustną, nie znajdującą odzwierciedlenia w żadnym pisemnym zobowiązaniu Jaguar Land Rover, a ponadto jest sprzeczna z ostatnim stanowiskiem pisemnym wysłanym 13 stycznia 2020 r. przez tę spółkę do BAH.

Jednocześnie przedstawiciele Jaguar Land Rover wskazali, iż w najbliższy poniedziałek, 20 stycznia, przedstawią BAH pisemne potwierdzenie podjętej decyzji o przedłużeniu terminu obowiązywania umowy importerskiej do dnia 31 marca 2021 r.

13 stycznia British Automotive Holding otrzymał od Jaguar Land Rover informację w postaci elektronicznej, potwierdzającą termin zakończenia współpracy w ramach umowy importerskiej w dniu 31 lipca 2020 r.

British Automotive Polska jest generalnym importerem samochodów marki Jaguar i Land Rover do końca marca 2021 roku. Warunkiem przedłużenia tej umowy była sprzedaż w okresie kwiecień 2019 – marzec 2020 4.370 sztuk nowych samochodów. Zarząd BAH poinformował w sierpniu zeszłego roku, że ten warunek nie jest możliwy do spełnienia. (PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (1)

dodaj komentarz
bangladesznadwisla
idzie brexit. lepiej się trzymać z daleka od brytolskich pojazdów

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki