REKLAMA

Asbis podwyższył prognozę zysku na '20 do 23-25 mln USD

2020-10-22 08:32
publikacja
2020-10-22 08:32
fot. jslove / Shutterstock

Asbis podwyższył prognozę zysku na 2020 rok i obecnie zakłada, że wyniesie on pomiędzy 23-25 mln USD, a nie 18-20 mln USD jak planował wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka nie zmieniła rocznej prognozy przychodów ze sprzedaży i zakłada, że będą one na poziomie pomiędzy 2 mld USD a 2,2 mld USD.

Asbis podał, że podwyższenie prognozy wynika ze wzrostu sprzedaży wyżej marżowych produktów i rozwiązań IT, niższych niż zakładano kosztów finansowych oraz niższych niż przewidywano kosztów operacyjnych.

"Szybko dostosowaliśmy się do otoczenia rynkowego i jesteśmy w stanie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na sprzęt oraz zaawansowane rozwiązania IT. Dlatego spodziewamy się, że nasza zyskowność w tym roku będzie wyższa, od pierwotnie zakładanej" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Siarhei Kostevitch, dyrektor generalny i przewodniczący Rady Dyrektorów spółki.

"Biorąc pod uwagę koszty finansowe i operacyjne, które mają być niższe niż przewidywano, mamy wszelkie powody, by sądzić, że rok 2020 będzie najbardziej zyskownym rokiem w naszej historii” - dodał. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki