REKLAMA

Analitycy AmerBrokers rekomendują "neutralnie" dla akcji JC Auto

2007-01-27 22:55
publikacja
2007-01-27 22:55
Analitycy AmerBrokers w raporcie z dnia 2007.01.25 wydali rekomendację "neutralnie" dla akcji JC Auto. Cena docelowa jednej akcji JC Auto została ustalona na poziomie 24.40 zł. W dniu wydania rekomendacji cena akcji JC Auto wynosiła 25.00 zł.

Wyniki JC Auto za ubr. były słabe. Spółka poprawiła co prawda sprzedaż, ale zanotowała mocny spadek zyskowności. Po trzech kwartałach ubr. przychody ze sprzedaży wzrosły o 38%, natomiast zysk operacyjny był o 68% niższy, a zysk netto spadł aż o 86,3% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. W całym 2006 roku zakładamy przychody ze sprzedaży na poziomie 270 mln zł i oczekujemy spadku skonsolidowanego zysku operacyjnego o ponad 57%, do poziomu 8,1 mln zł, w stosunku do roku poprzedniego. Natomiast skonsolidowany zysk netto na koniec ubr. mógł wynieść w naszej ocenie nawet 3 mln zł, co oznaczałoby 79% spadek w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Poniesione nakłady inwestycyjne oraz przeprowadzona restrukturyzacja powinny dać efekt w postaci wyraźnej poprawy wyników już w roku bieżącym. Rozszerzenie asortymentu o części zamienne do samochodów europejskich, prawdopodobnie wpłynie na wzrost przychodów ze sprzedaży, w sytuacji lawinowego napływu do naszego kraju używanych samochodów z Europy Zachodniej. Niestety, osiągana marża będzie niższa. W 2007 roku przewidujemy wzrost przychodów ze sprzedaży do 297 mln zł i rentowność sprzedaży netto na poziomie 3%.

Perspektywy dla Spółki na następne lata oceniamy dobrze. Skokowy wzrost liczby nowo zarejestrowanych samochodów, szczególnie używanych, powinien się przyczynić do wzrostu przychodów ze sprzedaży. W dalszej perspektywie do wzrostu sprzedaży mogą się również przyczynić spółki zagraniczne JC Auto.

Pełna analiza spółki JC Auto S.A. znajduje się też na stronach DM AmerBrokers.
Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki