Amerykański Departament Stanu zaapelował do obywateli USA, by natychmiast opuścili Indonezję

Amerykański Departament Stanu zaapelował do obywateli Stanów Zjednoczonych, by natychmiast opuścili Indonezję. Amerykanie wycofują również z tego kraju urzędników, których obecność w Indonezji nie jest konieczna. W zamachu na Bali zginęło dwóch obywateli Stanów Zjednoczonych, a trzech zostało rannych.

Departament Stanu uznał, że zagrożenie kolejnymi zamachami terrorystycznymi w Indonezji jest bardzo wysokie. Dlatego około 300 urzędników amerykańskich otrzymało polecenie natychmiastowego opuszczenia tego kraju. Jednocześnie zaapelowano do obywateli Stanów Zjednoczonych, by nie udawali się do Indonezji. Na miejsce zamachu pojechali natomiast przedstawiciele FBI. Mają oni współpracować z indonezyjską policją w dochodzeniu.

Amerykanie podejrzewają, że za zamachem na Bali mogła stać organizacja terrorystyczna Osamy bin Ladena. Według ambasadora Stanów Zjednoczonych w Dżakarcie Ralpha Boyce'a, w ostatnich tygodniach udało się znaleźć dowody na to, ze wielu członków al-Kaidy schroniło się w Indonezji. Amerykanie twierdzą, że współpracują oni z działająca w tym kraju radykalną organizacją muzułmańską Dżama'a Islamija.

Stany Zjednoczone i azjatyccy sąsiedzi Indonezji od dawna naciskają na władze w Dżakarcie, by stanowczo rozprawiły się z terrorystami. Indonezyjskie władze zapewniają, że robią w tej sprawie bardzo wiele i zaprzeczają, by ich kraj stał się schronieniem dla terrorystów.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil