REKLAMA

Amazon otwiera kolejną siedzibę w Polsce

2014-12-02 08:55
publikacja
2014-12-02 08:55
fot. AP Photo/Ted S. Warren / EastNews

Firma Amazon planuje otworzyć nowe biuro w Gdańsku. W odróżnieniu od powstałych w Poznaniu i Wrocławiu centrów logistycznych, punkt w Gdańsku będzie zajmował się rozwijaniem nowych technologii w dziedzinie syntezy mowy. Poszukiwani do pracy są głównie lingwiści i inżynierowie.

Jeff Bezos, prezes firmy Amazon (fot. AFP PHOTO/JOE KLAMAR / EastNews)

Blisko miesiąc temu informowaliśmy o otwarciu siedzib na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Były to magazyny i centra logistyczne w których pracę znaleźć mogło aż 6 tys. osób. Tym razem koncern będzie pracował nad rozwojem spółki IVONA Software w której posiadanie wszedł rok temu.

Spółka ta jest założoną w Polsce firmą dostarczającą światowej klasy technologię syntezy mowy dla klientów na całym świecie. Jej rozwiązania posłużyły m.in. do rozwoju funkcji Text-to-Speech, Voice Guide oraz Explore by Touch w tabletach Kindle Fire.

Kto znajdzie zatrudnienie

Na stronie internetowej Amazona dostępne są wszystkie ogłoszenia o stanowiskach pracy. Szansę na zatrudnienie mają wysoko wyspecjalizowani programiści oraz lingwiści komputerowi, posługujący się, w zależności od stanowiska, językiem chińskim, japońskim i angielskim. Firma poszukuje również specjalisty w zakresie fonetyki. Od wszystkich swoich przyszłych pracowników Amazon wymaga przynajmniej kilkuletniego doświadczenia i wysokich kwalifikacji w zakresie obsługi języków programowania.

Oprócz tego, zgodnie z oświadczeniem na oficjalnej stronie firmy IVONA Software, pracownicy muszą również podzielać pasję do innowacji i skupienie na potrzebach przyszłych klientów.

Firma Amazon istnieje od 1994 roku, kiedy to rozpoczęła swoją działalność jako księgarnia internetowa. Dzisiaj jej oddziały znajdują się w 10 krajach, a dostarczenie towaru jest możliwe do każdego państwa na świecie.

/ff

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (15)

dodaj komentarz
~WROC
USMIALEM SIE DO LEZ!!!!Z CYKLU WSPOLCZESNI NIEWOLNICY!!http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,17053225,Pierwsi_pracownicy_odchodza_z_Amazona___Nie_da_sie.html#TRNajCzytSST
~Gostek
To niedaleko Słupska Biedroń się ucieszy
~jesh-ldn
chyba obóz pracy otwieraja , bo jakos w niemczech ludzie pokazali ze sobie nei dadza, ale coz polaczki jak pelikany - wszystko lykna, kazda lapówke wezma...
~autor
Niech gdzieś bliżej środkowej Polski otworzy oddział, może w Bydgoszczy? w
~bigtom
Nic nie otwiera. Rekrutuje do ex-polskiej firmy Ivona z Gdanska, którą sobie Amazon kupił. http://www.ivona.com/pl/kontakt/
~jasnowidz
Ciekawe ile smarują, za przyzwolenia. Czy tak jak hewlett packard. Że naszym chłopakom oczy z czaszki wypadały jak zobaczyli swoje konta. Nikt mnie nie powie że nie mają na to specjalnego Judaszowskiego, czytaj reprezentacyjnego budżetu.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~NieZnany
W ciągu dekady staliśmy się murzynami i uchodźcami.Bez wojny 4 miliony uciekło z kraju.Widać można zniszczyć kraj i naród bez jednego wystrzału.Nawet gdyby doszło do wojny (jak na Ukrainie się dzieje teraz) to ni ma komu za broń chwycić, bo sami starcy i lemingi w kraju.
~Zigi
szukaja specjalistow za kilka tysiecy zlotych brutto, inaczej mowiac szukaja murzynow, na zachodzie musieli by zaplacic 5-6 razy tyle
~Piter13
ale my nie zachód i takie zarobki to dla nas majątek, pomyśl o rzeczywistości trochę, jak się nie podoba to jedź na zachód, a nie wypisuj głupoty

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki