Amazon wystartował. Zmiany po 10 h, 1530 zł na rękę

Nieco ponad rok po pierwszych informacjach o wejściu Amazona do Polski internetowy gigant oficjalnie otwiera centra logistyczne.

Otwarcie wrocławskiego centrum logistycznego firmy Amazon (Amazon.com)

Dziś oficjalnie otwierane są dwa centra zlokalizowane pod Wrocławiem. Jutro nastąpi przecięcie wstęgi w podpoznańskim oddziale. Pierwsze transporty towarów do trzech polskich centrów Amazona dotarły już we wrześniu.

Oficjalne otwarcie polskich centrów Amazona zbiega się z zakończeniem rekrutacji stałych pracowników. Wciąż trwać będzie natomiast nabór pracowników tymczasowych, którzy będą pracować w okresie przedświątecznym. W każdym z centrów ma być zatrudnionych ok. 2 tys. stałych pracowników, a liczba tymczasowych wyniesie ok. 3 tys.

W każdym z centrów ma być zatrudnionych ok. 2 tys. stałych pracowników (Amazon.com)

Ile płaci Amazon?

Największe emocje budziła i wciąż budzi kwestia zarobków. Stawka godzinowa na stanowiskach produkcyjnych zaczyna się od 12,50 zł brutto we Wrocławiu i 13,00 zł brutto w Poznaniu. Oznacza to ok. 2100 zł brutto we Wrocławiu (1530 zł netto) i 2200 zł brutto w Poznaniu (1599 zł netto). Przypomnijmy – płaca minimalna wynosi obecnie 1680 zł brutto (1237 zł netto).

Firma oferuje także szereg dodatkowych korzyści, w tym ubezpieczenie na życie i prywatną opiekę medyczną dla wszystkich pracowników. Pracownicy będą mogli także liczyć na bezpłatny dojazd (nawet 80 km od magazynu), ciepły posiłek w trakcie pracy za 1 zł oraz 26 dni płatnego urlopu niezależnie od stażu pracy. Dodatkowo, wypłacane maja być premie w wysokości do 15% standardowego wynagrodzenia.

10 godzin, 4 dni w tygodniu

Pracownicy Amazon pracują w systemie zmianowym, po 10 godzin, 4 dni w tygodniu: od niedzieli do środy lub od środy do soboty. Pracodawca przewiduje dwie zmiany – dzienną, od 6 do 16.30 oraz nocną, od 18 do 4.30 łącznie z przerwami.


Amazon to amerykańska spółka z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Swoją działalność zainaugurowała w 1994 r. Na początku swego istnienia Amazon był księgarnią internetową., jednak z czasem asortyment firmy poszerzył się m.in. sprzęt komputerowy, płyty DVD, elektronikę, meble, a nawet towary spożywcze.

Oddziały Amazonu działają w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii i Brazylii.

Michał Żuławiński

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~AAA

http://www.amazoncruelty.com/#petition

! Odpowiedz
2 3 ~polak

znajomy pracuje w amazon w anglii zarabia tygodniowo ok.350 funt. na nasze ok.1750zl tygodniowo.cos tu nie rozumiem

! Odpowiedz
2 2 ~hurr

Tylko on płaci w funtach, a nie idzie do kantoru, żeby później do sklepu zapłacić złotówkami.

! Odpowiedz
0 0 ~Makumba

Polska to być piekna kraj.

! Odpowiedz
0 7 ~miśka

dlaczego tyle płacą? dlatego, że znajdą sie ludzie którzy i tak będą tyrać za grosze

! Odpowiedz
6 3 ~Nor

milion_dolars.. to wypier... za granicę. Nie potrzeba tu takich małorozgarniętych. Jesteśmy tańszą siłą roboczą, ale dlatego do nas przychodzą i otwierają zakłady. Niech przyjdzie ich wielu, wszyscy niech otwierają od sortowni po RND. Niech dadzą pracę każdemu, to w przyszłości będą podnosić stawki, żeby podebrać pracownika konkurencji. Aby rozwiązać problem niskich stawek trzeba rozwiązać problem bezrobocia. Ty wyjeżdżając za granicę przyczynisz się do spadku bezrobocia, super. I pamiętaj - zabierz rodzinę!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 milion_dolars

Frajer jesteś i tyle ...

! Odpowiedz
0 0 ~magda

mieszkasz z mama ??

! Odpowiedz
6 18 ~222

No płace sensacyjne, już cała Europa o tym mówi, a ja tam pracuję w spółce z udziałem skarbu za 5000 netto i nic nie robię, nie wiem o co ten szum, wystarczy mieć w rodzinie kogoś z największych partii.

! Odpowiedz
17 11 ~franj

dla Wszystkich niezadowolonych z pracodawcy jedna rada; Niech sami zostaną pracodawcą

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil