REKLAMA

Akcjonariusze powalczą o powrót Petrolinvestu

2018-07-19 08:28
publikacja
2018-07-19 08:28
Akcjonariusze powalczą o powrót Petrolinvestu
Akcjonariusze powalczą o powrót Petrolinvestu
fot. FORUM / / FORUM

Porozumienie drobnych akcjonariuszy Petrolinvestu postanowiło podjąć działania zmierzające do wznowienia obrotu akcjami spółki.

Uczestnikami porozumienia jest pięciu inwestorów, w posiadaniu których jest łącznie ponad 5 proc. akcji Petrolinvestu. Porozumienie tworzą Mirosław Chrzanowski (1,12 proc. akcji), Jan Chachulski (0,56 proc.), Marek Konieczek (2,81 proc.), Jan Grugiel (0,28 proc.) oraz Dawid Smółka (0,38 proc.). 

- Zawiadamiający poinformowali, iż podstawowym celem Porozumienia jest podejmowanie przez jego członków wspólnych, wzajemnie uzgodnionych działań nakierunkowanych na doprowadzenie do powrotu akcji Spółki do obrotu na rynku regulowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie lub w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect – czytamy w komunikacie opublikowanym przez spółkę.

Członkowie porozumienia chcą ponadto walczyć o „zrównanie praw korporacyjnych wszystkich akcjonariuszy Spółki”, co chcą osiągnąć „m.in. poprzez jednomyślne głosowanie na walnych zgromadzeniach w sprawie zmiany statutu Spółki, zmian w Radzie Nadzorczej oraz Zarządzie oraz jednomyślne wyrażanie stanowisk we wszelkich sprawach dotyczących Spółki”.

Akcje Petrolinvestu po raz ostatni notowane były pod koniec czerwca 2017 r. To efekt zaakceptowania przez GPW wniosku KNF o zawieszenie notowań – wcześniej Komisja wnioskowała wręcz o wykluczenie akcji z obrotu. Petrolinvest złożył skargę, jednak na początku lutego 2018 roku WSA ją oddalił.

Więcej o historii Petrolinvestu, który przed laty był prawdziwą gwiazdą GPW, przeczytasz w artykule "Petrolinvest - dekada giełdowej degrengolady"

MZ

Źródło:
Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki