Akcje: Wyprzedaż po ataku terrorystycznym w Turcji
Polska: WIG20 otworzył się dziś wyżej o 0.7% i niewiele wskazywało na przecenę, której ostatecznie byliśmy świadkami. Po zamachach w Turcji, między godz. 10-tą i 11-tą nastąpił blisko 60-punktowy spadek. Tym razem nie ominął on m.in. PEO. Reszta notowań przebiegła na konsolidacji. Zamknięcie wypadło 2.9% poniżej wczorajszego, na poziomie 1415.17 pkt. Obrót 356 mln zł. w20intra w20day
Europa: Notowania rynków zachodnioeuropejskich rozpoczęły się na lekkim plusie, ale zwyżka długo nie trwała - po godz. 10-tej, po informacjach z Turcji nastąpiła przecena. Od godz. 11-tej główne indeksy utrzymywały się w konsolidacji. Przed otwarciem za Oceanem informacja dot. ewakuacji Białego Domu dała nowe dołki. Teraz DAX -0.9%, FTSE -0.6%.
USA: Otwarcie indeksów amerykańskich wypadło niżej po spadkach rynków zachodnioeuropejskich. Inwestorzy najbardziej obawiają się teraz zagrożenia terroryzmem - jest to niewątpliwie temat nr 1. Ukazujące się dziś dane makro należały do lepszych od oczekiwań, ale w tych warunkach nie przynosi to kontynuacji wzrostu. Godzinę po otwarciu DJIA -0.2%, Nasdaq Comp. +0.2%.