REKLAMA

Afganistan: zamach w Kabulu. Kilkadziesiąt osób nie żyje, a ponad 300 zostało rannych

2016-04-19 10:44
publikacja
2016-04-19 10:44

Zamach w Kabulu. W centrum stolicy Afganistanu doszło we wtorek do tragicznego w skutkach zamachu samobójczego. Zginęło co najmniej 28 osób, a 320 zostało rannych. Atak, przeprowadzony przez talibów, wymierzony był w główną afgańską siłę bezpieczeństwa. Zamach w Kabulu potępił prezydent Afganistanu Aszraf Ghani.

Afganistan: zamach w Kabulu. Nie żyje 7 osób, a ponad 300 zostało rannych / fot. Omar Sobhani / FORUM

Szef kabulskiej policji Abdul Rahman Rahimi powiedział, że wśród ofiar śmiertelnych i rannych są zarówno członkowie afgańskich sił bezpieczeństwa jak i cywile.

"Wielu rannych jest w ciężkim stanie" - powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia Mohammed Ismail Kawusi sugerując, że bilans ofiar śmiertelnych może wzrosnąć. Wcześniej informowano o siedmiu zabitych i 327 rannych.

Rzecznik afgańskiego MSW Sedik Sedikki oświadczył, że po ataku samobójcy nastąpił ostrzał. Zamach miał miejsce w pobliżu siedziby ministerstwa obrony Afganistanu i pałacu prezydenckiego w godzinach porannego szczytu.

Rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid poinformował, że atak przeprowadzili bojownicy talibscy; po wybuchu doszło do strzelaniny z policjantami wewnątrz budynku agencji bezpieczeństwa. Talibowie nasilili swoje ataki na afgańskie siły bezpieczeństwa po ogłoszeniu w zeszłym tygodniu "wiosennej ofensywy".

Tuż po wybuchu w okolicy ambasady USA w Kabulu było widać unoszący się czarny, gęsty dym. Z budynku amerykańskiej placówki, która znajduje się niedaleko siedziby misji NATO w Afganistanie, dobiegał dźwięk syreny alarmowej.

Ani ambasada ani misja NATO nie ucierpiały w wyniku eksplozji. (PAP)

cyk/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~legalnyruskitroll
To w Afganistanie są jednak terroryści? Ojej, coś ta wojenka USA nie przyniosła skutku :(

Powiązane: Rośnie napięcie na Bliskim Wschodzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki